UBS הכניס את בזק לרשימת מניות הטלקום המומלצות בעולם

האנליסט של הבנק מעריך שהירידה במניית בזק בימים האחרונים בעקבות האירועים במצרים יצרה הזדמנות לעלייה של 17%

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

>> בנק UBS הכניס את בזק לרשימת מניות הטלקום המומלצות בעולם, והעניק למניה המלצת "קנייה" עם מחיר יעד הגבוה ב-17% מהערך שבו היא נסחרת כעת באחד העם. בהמלצה מציינים כלכלני הבנק כי האירועים האחרונים במצרים הביאו לנפילה של כ-8% במחיר המניה, דבר שיצר עבור המשקיעים פוטנציאל גבוה לרווח.

הרשימה שאליה הוכנסה בזק - מניות הטלקום המומלצות בעולם - כוללת בין היתר חברות כמו צ'יינה יוניקום, דויטשה טלקום ו-KPN טלפוניקה.

בהמלצה הזכירו כלכלני UBS את תוכניתה של בזק לחלק דיווידנד חריג של 3 מיליארד שקל, שעשוי לדבריהם לספק למשקיעים החזר מזומנים של 13%-14%.

"הירידה בערך המניה מיוחסת בעיקר לחשש בנוגע להתפשטות האירועים במזה"ת", כתבו אתמול כלכלני הבנק. "אנחנו מזהים כאן אפשרות לאפסייד", הוסיפו האנליסטים והעניקו למניה, שנסחרה שלשום לפי שער של 10.06 שקלים, מחיר יעד של 11.8 שקלים.

"דווקא בישראל יותר בטוח"

"הסיכון הגיאופוליטי באזור כמעט אינו משפיע על מניית בזק. זוהי מניה דפנסיבית, ובאירועים של אי ודאות, כמו מלחמות, המשקיעים יברחו דווקא אל מניה זו", הסביר דארן שואו, יו"ר מחלקת המחקר ב-UBS ישראל.

"יש משקיעים בעולם שמגלים בפעם הראשונה את מניית בזק, ומאוד מתלהבים מהנתונים שאנו מציגים", אומר שואו. "ההמלצה הנוכחית תביא הרבה משקיעים זרים למניה".

בעיני שואו, הפחתת דמי הקישוריות, שינויים רגולטוריים בישראל ומדיניות חלוקת הדיווידנדים של בזק יגרמו למשקיעים להעדיף מניה זו על פני מתחרותיה בעולם. "כאשר משווים את החברה לשאר חברות התקשורת באירופה, מבינים שלמרות הקשיחות של הרגולטור בישראל - יש כאן הרבה יתרונות.

מקומות אחרים סובלים מאי ודאות כלכלית, מלחמות מחירים בין המפעילים השונים, וסיכון גבוה יותר מצד הרגולטור. למרבה הפלא, הוודאות בישראל גבוהה יותר מאשר במקומות אחרים", הסביר שואו.

בזק, שנרכשה לפני יותר משנה על ידי שאול אלוביץ', נסחרת כעת לפי שווי שוק של 27 מיליארד שקל בבורסה של תל אביב. החברה עוסקת במתן שירותי תקשורת ברשת כלל-ארצית, במתן שירותי תקשורת בינלאומיים ואינטרנט, ושולטת בפלאפון, בזק בינ"ל, YES ובאתר וואלה.

נכון לסוף הרבעון השלישי של 2010 הסתכם ההון העצמי של בזק ב-4.7 מיליארד שקל.

אצל מעלות בזק עדיין מקבלת אופק "שלילי"

>> חברת הדירוג S&P מעלות הוציאה את בזק מרשימת מעקב האשראי, אך השאירה את דירוג החברה עם אופק "שלילי". משמעותו של אופק דירוג זה הוא שתיתכן הפחתת דירוג נוספת לחברה בשנה הקרובה, כך שדירוג האשראי הנוכחי של בזק, ilAA+, עדיין נמצא בסכנה. בנוסף לכך הוציאה חברת דירוג האשראי את החברה הבת של בזק, פלאפון, מרשימת המעקב - והותירה אותה עם דירוג דומה לזו של החברה האם, עם אופק "שלילי".

במעלות מודאגים עדיין שחלוקת הדיווידנד הנדיב שמתכננת ענקית התקשורת הישראלית, בסך 3 מיליארד שקל, תפחית בצורה משמעותית את ההון העצמי של החברה, ומזהים אי ודאות מסוימת במדיניות הפיננסית שלה. "אנו מעריכים כי יכולתה של בזק להקטין דיווידנדים היא נמוכה, בשל הבעלות הממונפת הנסמכת על דיווידנדים, ולצורך שמירה על מעמדה העסק", ציינו במעלות.

"אנו מצפים להידרדרות ביחסים הפיננסיים ולעלייה במינוף", הסבירו שם. "חלוקת הדיווידנד מעידה על גישת הבעלים, שלפיה בזק יכולה לשאת מבנה הון ממונף יותר, מה שעלול "להישאר משקולת על הפרופיל הפיננסי שלה", הוסיפו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ