ההסתדרות מתכננת עצרת המונים בכיכר רבין במחאה על ההתייקרויות

עופר עיני צפוי להכריז היום על סכסוך עבודה במגזר הציבורי ובחלקים מהמגזר הפרטי

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

>> עוד לפני השביתה הכללית במשק המתוכננת בעוד שבועיים, בהסתדרות מתכננים לקיים שורה של פעולות במחאה על גל ההתייקרויות במוצרי היסוד במשק. השיא של פעולות אלה יהיה עצרת מחאה בכיכר רבין. בהסתדרות מקווים שרבבות אזרחים ייקחו חלק במחאה.

היום תכריז הוועדה לתיאום ולביצוע של ההסתדרות על סכסוך עבודה שיקיף את המגזר הציבורי וחלקים מהמגזר הפרטי - בעיקר מקומות עבודה גדולים בהם קיימים ועדי עובדים. משמעות המהלך היא שבעוד שבועיים ההסתדרות תוכל לקיים שביתה בהתאם לחוק.

כאשר יתקרב המועד תחליט ההסתדרות אם לצרף לשביתה גם את עובדי הבנקים והבורסה, לאחר שהוועדים משני בנקים - לאומי ודיסקונט - כבר הביעו נכונות לקחת חלק במאבק. בעבר השתתפו עובדי הבנקים בשביתה שההסתדרות אירגנה למען עובדי הרשויות המקומיות שששכרם הולן. למאבק ההסתדרות שותפים גם מרכז השלטון המקומי ולשכת התיאום של הארגונים הכלכליים.

מחר יסתובבו מאות חברים בתנועות הנוער בצמתים מרכזיים מדינה, יקיימו הפגנות ויחלקו עלוני הסברה על מטרות המאבק - בלימת ההתייקרויות במוצרי היסוד בישראל והעלאה של שכר המינימום במשק. ביום ראשון הקרוב יקיימו התנועה הקיבוצית, תושבים מהפריפריה, ארגון הנכים ונהגי המוניות והמשאיות הפגנה מול משרד ראש הממשלה, במחאה על העלאות המחירים והפגיעה ביכולתם להתפרנס. ההפגנה תיערך תחת הסיסמה "ביבי מחלק את ישראל לעשירים ועניים".

אתמול נפגשו יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, יו"ר לשכת התיאום, שרגא ברוש, ויו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך הפגישה הסתיימה ללא תוצאות. "נתניהו הקשיב לנו, רשם לעצמו הערות, אבל לא היה איש בשורות", אמרו אתמול בהסתדרות.

"נתניהו היה נחמד והאווירה טובה, אבל הוא לא הציע שום דבר קונקרטי", הוסיף בוחבוט. ברוש, האופטימי ביותר מבין השלושה, אמר כי הוא מקווה שנתניהו "יבואו אלינו עם פתרונות ממשיים במגמה ליישב את המשבר".

הדרישות של מטה המאבק המשותף כוללות העלאה של שכר המינימום, הורדת מחיר המים, ביטול המיסוי על הדלק, עצירת ההתייקרות של הלחם והקמת ועדה משותפת שתבחן איך ניתן להוריד את מחירי הדירות ואת מחירי שכר הדירה. "מאות אלפי הזוגות צעירים בישראל לא יכולים לרכוש בית וכם לא יכולים לשכור דירה בגלל המחירים", אמר אתמול עיני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ