הערכות: נוקיה תנטוש את מערכת ההפעלה סימביאן לטובת חלונות של מיקרוסופט

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

>> "כן, אנחנו עומדים על 'פלטפורמה בוערת' ועלינו להחליט כיצד נשנה את התנהגותנו", כך כתב מנכ"ל נוקיה, סטיבן אילופ, במזכר ידוע לשמצה, שמסתובב ביומיים האחרונים באתרי החדשות. המיזכר הוא סימן מובהק לכך שאילופ, המנכ"ל הקנדי של נוקיה, מתכנן רעידת אדמה בחברה, שככל הנראה ייחשף ביום שישי.

מקריאת המזכר, שאורכו 1,300 מלים, מתעורר הרושם שאילופ מתכנן לחתום על עסקה עם השטן ביום שישי - והשטן הסביר ביותר הוא מיקרוסופט, שמערכת ההפעלה שלה, 7 Windows Phone, היא מתחרה של מערכת ההפעלה סימביאן של נוקיה. שותפות עם ענקית התוכנה היתה דבר בלתי סביר כל עוד נוקיה התנהלה כהלכה, אולם כשאש אוחזת בבית, נוקיה חייבת לפעול במהירות.

שותפות עם נוקיה תועיל לשתי החברות. 7 Windows Phone היא כניסה חזקה שביצעה מיקרוסופט לתחום הסלולר. בצירוף החומרה המוצלחת של נוקיה, היא תאפשר לחברה לייצר טלפונים מוצלחים במיוחד שיתחרו באייפון ובטלפונים מבוססי אנדרואיד. לנוקיה יש כמה סיבות נגד אימוץ מערכת ההפעלה אנדרואיד: אילופ הגיע לנוקיה ממיקרוסופט, ויש לו שם קשרים. בנוסף, יצרניות טלפוני אנדרואיד מתקשות לבדל את עצמן ואם גם נוקיה תאמץ את מערכת ההפעלה של גוגל, הדבר יקשה עליה להתבדל מההצלחות של סמסונג עם הגלאקסי והטלפונים המוצלחים של מוטורולה ו-HTC.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ