הרשות השנייה הורידה למי עדן את הבוהן

ברשות החליטו להוריד מהמסך את הפרסומת "חיים בוהן" בטענה שהיא מפרה תקנה האוסרת על "תקיפתם של גופים ומוצרים אחרים". מי עדן: "הפרסומת שמה מראה אמיתית מול פני תמי 4"

איילה צורף
איילה צורף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה צורף
איילה צורף

>> הרשות השנייה החליטה אתמול להוריד מהמסך את הפרסומת "חיים בוהן". זאת, בעקבות פניית ראשי מותג המים הביתיים תמי 4, השייך לשטראוס, בטענה כי הסרטון לועג לתמי 4 כשהוא מגדיר את המוצר "מי ברז מסוננים".

מאחורי הסרטון עומדת חברת מי עדן, ומשרד הפרסום החדש שלה ראובני-פרידן. את המשך הקמפיין יוביל השף חיים כהן, שסביב שמו ודמותו נבנתה הדמות חיים בוהן. בכיר הקשור בקמפיין אמר כי: "נעלה בסרטון פרסומת חלופי, של חיים בוהן, במקום זה שירד".

לדבריו, "לאחר שלוש שנים שבהן תמי 4 זילזלו במי עדן וסיפרו לכולם שלא כדאי לסחוב בקבוקים הביתה, הם נכנסו ללחץ. מטרת הקמפיין החדש לספר לכולם שתמי 4 זה בסך הכל מי ברז מסוננים. תמי 4 זה לא מותג מים, זה מכשיר חשמלי".

מהרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, נמסר כי "בעקבות פנייתה של חברת תמי 4 לרשות השנייה בנוגע לתשדירי קמפיין 'חיים בוהן', שאושרו לשידור על ידי זכייניות הערוצים 2 ו-10, בדקה הרשות ומצאה כי התשדירים מטעמה של חברת מי עדן עומדים בניגוד לכלל 16 לכללי האתיקה בפרסומות, האוסר על תקיפתם של גופים ומוצרים אחרים והמעטה בערכם, בדרך שאינה הוגנת או על ידי הטעיה.

"זאת, בשל השפה הפרסומית שבה נעשה שימוש במסגרת התשדיר. הרמיזות, ההפניות והמסרים בתשדיר מחזקים את הטענה שהוא עומד בניגוד לכלל 16. לנוכח הדברים, החליטה סמנכ"ל הטלוויזיה ברשות השנייה כי התשדירים אינם מאושרים עוד לשידור".

ממי עדן נמסר כי "הפנייה של תמי 4 לרשות השנייה בבקשה להוריד את הפרסומת של חיים בוהן, מעידה בראש ובראשונה על הלחץ שבו נתונה חברת תמי 4 מהחשש שסוף סוף יסופר הסיפור האמיתי. אחרי שנים שבהן השתוללו עם הפרסומות שלהם ופגעו באחרים, הם בוכים על פרסומת השמה מראה אמיתית מול פניהם.

"חשוב לזכור, כי בניגוד למי עדן שהם מים מינרליים טבעיים, תמי 4 הוא לא מותג מים, הוא מכשיר חשמלי שממנו יוצאים מי ברז מסוננים. את העובדה הזו, 'שיש מים ויש מים', וההבדלים ביניהם תהומיים, תמי 4 לא יוכלו להסתיר לנצח".

דובר קבוצת שטראוס מסר בתגובה כי החלטת הרשות השנייה מדברת בעד עצמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ