הערכה: כשל חשמלי גרם להצתת הזפת בגג בניין איקאה

צוות החקירה של משטרת נתניה ושירותי הכיבוי בעיר בודק אם גג הבניין זופת בהתאם לכללי בטיחות אש

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני מזרחי

>> השריפה במבנה איקאה פרצה בעקבות כשל חשמלי שהצית את הזפת בגג הבניין - כך מעריך צוות החקירה המשולב של משטרת נתניה ושירותי הכיבוי בעיר. לדברי מקורות המעורבים בחקירה, נדרשים עוד כמה ימים כדי לבסס את המסקנה. בין היתר בודק צוות החקירה אם עבודות הזיפות על גג המבנה נעשו בהתאם לכללי בטיחות אש.

מקורות המעורבים בחקירה אמרו ל-TheMarker כי נבדקה מערכת מתזי המים (ספרינקלרים) במקום. לדבריהם, המערכת היתה ממוקמת בתוך הבניין, מתחת לגג, ולכן לא יכלה להגיב כשהאש פרצה מעליה. הגורמים הסבירו כי האש שגרמה בשלב מסוים לקריסת המבנה, הובילה גם לקריסת מערכת המתזים יחד אתה.

בשבת שעברה התקבלה בתחנת כיבוי נתניה הודעה טלפונית באמצעות חייגן אוטומטי שמסרה על דליקה בחנות איקאה. במקביל, התקשרו השומרים במקום לתחנת הכיבוי ודיווחו כי הם מבחינים בדליקה. מיד הגיעו למקום כוחות כיבוי ומשטרה גדולים בניסיון להתגבר על האש. עד לשעות הצהריים המאוחרות ניסו הצוותים להשתלט על האש מבחוץ, ובאמצעות חמישה מנופים גבוהים הזרימו מים מהגג לתוך מבנה החנות.

בתוך שעות ספורות כבר היה ברור כי המבנה נהרס כליל, והוא הוכרז על ידי עיריית נתניה כמבנה מסוכן. במקום פעלו במשך כל שעות השריפה יותר מ-30 צוותי כיבוי שהגיעו מאזור המרכז, הרצליה, רמת גן, פתח תקווה ונתב"ג, ביחד עם כוחות משטרה בסבבים של כ-30 שוטרים. במשטרה ובשירותי הכיבוי אמרו כי הדליקה החלה בגג המבנה והתפשטה במהירות אל תוך המבנה וכילתה אותו.

בעקבות האירוע הוקם צוות חקירה משותף למשטרת נתניה ולשירותי הכיבוי בעיר, שיחקור את הסיבות לדליקה. כבר בתחילה עבודתו העריך הצוות כי מדובר בכשל חשמלי או מכני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ