נמורד הלפרן

>> מחירי הנפט הגולמי והזהב עלו בניו יורק על רקע דיווחים אתמול כי ספינות מלחמה איראניות היו צפויות לעבור אמש בתעלת סואץ בדרכן לסוריה, ולאחר ששר החוץ אביגדור ליברמן הגדיר את מעבר הספינות בתור פרובוקציה. החוזים על הנפט הגולמי למסירה במארס נסחרים בניו יורק במחיר של 85.56 דולר לחבית, עלייה של 1.5%, לאחר שזינקו למחיר של 85.91 דולר לחבית מיד לאחר הדיווחים הראשוניים על כך שספינות המלחמה האיראניות שיעברו בתעלת סואץ. החוזים על הזהב למסירה באפריל נסחרים בניו יורק במחיר של 1,381 דולר לאונקייה, עלייה של 0.5%.

רשת הטלוויזיה אל ערביה דיווחה אתמול כי שתי ספינות מלחמה איראניות יעברו בתעלת סואץ לכיוון הים התיכון בדרכן לסוריה. "זו תגובה אוטומטית לדיווחים כי איראן מתכננת להעביר שתי ספינות מלחמה דרך תעלת סואץ", אמר סגן נשיא למחקר של חברת PFGBest, פיל פלין, בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג. "זו עוד תוספת לפרמיית הסיכון של המזרח התיכון".

"הסיפור הזה יגביר עוד יותר את המתיחות במזרח התיכון", אמר האנליסט ג'ין מקגיליאן מחברת טרדישן אנרג'י בראיון לבלומברג. "השוק מודאג יותר מפגיעה באספקה משראינו בשנים האחרונות".

ליברמן אמר אתמול בנאום בפני ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב, כי שתי ספינות מלחמה איראניות יעברו בתעלת סואץ לכיוון הים התיכון בדרכן לסוריה. "זו פרובוקציה שמוכיחה שהביטחון העצמי והחוצפה של האיראנים גדלים מיום ליום", אמר ליברמן.

עליית מחיר הנפט נרשמת גם על רקע גידול מתון מהצפוי במלאי הגולמי בארה"ב, ועל רקע התפשטות ההפגנות למען דמוקרטיה במזרח התיכון ללוב - יצואנית הנפט השמינית בגודלה בארגון אופ"ק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ