הממשלה תשקיע חצי מיליארד שקל בתוכנית לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית

רוב הצעדים המוצעים בתוכנית, כמו הוספת מיטות אשפוז לבתי החולים, כבר סוכמו בין משרדי הבריאות והאוצר. ח"כ רחל אדטו: "מדובר בחבילה ממוחזרת של הטבות, ואין בה כל בשורה"

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

<< הלחץ הציבורי עושה את שלו: משרדי האוצר, הבריאות וראש הממשלה הודיעו אתמול כי יביאו לאישור הממשלה ביום ראשון תוכנית לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית בעלות של יותר מחצי מיליארד שקל, "במטרה להפחית בעומסי האשפוז בבתי החולים, להרחיב את שירותי הבריאות לאזרחים ולשפר את השירות הרפואי המונע בקהילה, תוך מתן עדיפות לבתי חולים בפריפריה".

התוכנית כוללת צעדים שרובם כבר סוכמו בחודשים האחרונים בדיונים ארוכים בין משרדי הבריאות לאוצר, בהם הוספת כ-960 מיטות אשפוז בשש השנים הקרובות, בנוסף ל-300 המיטות שיתוספו עם הקמת בית החולים החדש באשדוד, ובסך הכל 1,260 מיטות בתוך כמה שנים; הוספת 160 תקני רופאים בבתי החולים בשנתיים הקרובות, תוך מתן עדיפות לפריפריה; גיבוש תוכנית לעידוד התמחות רופאים בפריפריה ובחינת דרכים להעסקת רופאים מעבר לשעות העבודה הרגילות במטרה להגדיל את רמת השירות הניתן בבתי החולים.

כמו כן מציע האוצר מתן תמיכות בעלות של 75 מיליון שקל בשנה לפיתוח שירותים מונעי ומחליפי אשפוז בקהילה כמו טיפולי בית, טיפול מונע באי ספיקת לב, שיקום ריאה ועוד; הגדלת מספר הסטודנטים בבתי הספר לסיעוד ב-185 מכסות; הוספת 100 מיטות במסגרות טיפוליות בבתי החולים לבריאות הנפש; הוספת יחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים בנהריה במטרה להקל על הנגישות לשירותים אלה לתושבי הצפון; והגדלת זמינות ונגישות חיסונים לילדים בפזורה הבדואית בנגב.

אישור התוכנית מגיע בין השאר על רקע מצוקת האשפוז הקשה והסערה הציבורית שהתעוררה בעקבותיה, ועל רקע הכרזת ההסתדרות הרפואית שבכוונתה לדרוש במסגרת מו"מ המעסיקים חבילת צעדים ל"הצלת הרפואה הציבורית".

השבוע הגישה ח"כ ד"ר רחל אדטו הצעת אי אמון בשם סיעת קדימה בנושא המחסור במיטות אשפוז והמשבר במערכת הבריאות, תוך התייחסות גם למחסור בתקני רופאים ואחיות, פערים בין המרכז לפריפריה ועוד. אדטו אמרה בתגובה לתוכנית: "זו עבודה בעיניים של הממשלה על האזרחים. מדובר בחבילה ממוחזרת של הטבות שכבר סוכם עליהן ואין בה כל בשורה אמיתית. זה פשוט מעליב שכך הממשלה מתכוונת לטפל במצוקות הקשות של מערכת הבריאות".סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, אמר כי "מדובר בהחלטה מערכתית חסרת תקדים, בעלת השלכות ישירות לשיפור מערכת הבריאות הציבורית בישראל. לראשונה ב-15 השנים האחרונות אנו פועלים בבנייה ובחיזוק המערכת".

כתבות מומלצות

"ג'ניפר לופז: מחצית". חזקה, חרוצה, לא פראיירית

הסרט על חייה של ג'ניפר לופז עושה תיקון לשנים של יחס מבטל כלפיה

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

כשחייה התרסקו, הציעו לה עבודה לא נחשקת, והיא מצאה בה יעוד

Grandmaster Flash The Message

אחד השירים המשפיעים בתולדות המוזיקה חוגג 40, והוא נוקב מתמיד

מלון מנדרין. עסקת מנדרין היא הרכישה הראשונה של הקרן אחרי השלמת גיוס של יותר מ-2 מיליארד שקל

קרן JTLV רכשה את מלון מנדרין בצפון תל אביב ב-190 מיליון שקל

אוטובוס אגד

נהגות משתינות בדליים ומיכאלי שותקת כי אנחנו לא הבייס שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ