ג'קי מצא: "הבנתי ששולה זקן רוצה את יגאל סער בתפקיד סמנכ"ל ברשות המסים"

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

>> "הפרשה הזו יצרה נורמות וכללי משחק חדשים. היא האירה אל מול פני השטח פרקטיקה שהיתה נהוגה. לצערי, לימים התברר שהפרקטיקה גלשה למקומות לא נכונים. היום צריך לקבוע את הדברים בצורה ברורה. עדיין לא ברור חד משמעית איפה הגבולות" - כך פתח מנהל רשות המסים לשעבר, ג'קי מצא, את יום עדותו השני, אתמול בבית המשפט המחוזי בפתח תקוה.

מצא העיד כעד מטעם התביעה לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בסיוע למתן שוחד ובחמש עבירות הפרת אמונים. בהמשך עדותו אמר: "היום לא הייתי עושה את מה שעשיתי בעבר".

ביום עדותו השני הדגיש מצא את הלחצים שהפעילו עליו. לפני כשלושה שבועות גזר השופט זכריה כספי שנת מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי על מצא. מצא הורשע על פי הודאתו שאיפשר לאנשי העסקים קובי בן גור ויורם קארשי - אחיה של מנהלת לשכתו של אהוד אולמרט, שולה זקן - להשפיע על מינויים ברשות המסים. זאת, אף שידע שיש לבן גור ולקארשי אינטרסים אישיים ועסקיים ברשות.

הוא הודה כי השניים תבעו ממנו לפעול למען האינטרסים שלהם ולמנות, או לקדם, חמישה עובדים שיפעלו לטובתם. כך נענה לדרישותיהם למנות את גלית שמחון לעוזרת בלשכתו ואת יגאל סער לסמנכ"ל ברשות, פעל לזכייתו של עובד הרשות עמוס שמעונוב במכרז וקידם את יוסי כהן ויוסי שטיינמץ ברשות.

לטענתו, זקן ואחיה קארשי הפעילו עליו לחצים בניסיונם להביא למינויו של יגאל סער כסמנכ"ל ברשות המסים. בין היתר, זקן היתה מונעת ממנו, לטענתו, מלהיפגש עם אולמרט עד שלא ימנה את סער לסמנכ"ל הרשות.

מצא העיד כי הוא שאף למנות את סער כנציג רשות המסים בארה"ב כי לא רצה לקדמו לסגנו בתוך הרשות. עוד הוא הוסיף בעניין: "הבנתי שרצון לשכת השר (לשכת שר האוצר דאז, אהוד אולמרט - ה"ר) הוא למנות את סער לסמנכ"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ