נאסד"ק שוקלת להתחרות בדויטשה בורסה ולהגיש הצעת רכש משלה ל-NYSE

בנוסף, שוקלת נאסד"ק למכור את עצמה או לרכוש מתחרה נוספת

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטרס

>> שבוע לאחר שמתחרתה NYSE יורונקסט הודיעה על עסקת מיזוג עם מפעילת הבורסה הגרמנית דויטשה בורסה בשווי 10 מיליארד דולר, בוחנת נאסד"ק OMX, החברה שבורסת נאסד"ק נמצאת בבעלותה, אפשרויות למיזוג עם בורסות אחרות. בין היתר, נבחן שיתוף פעולה עם גורם נוסף להגשת הצעת רכש מתחרה עבור דויטשה - כך דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל", על פי מקורבים לחברה.

בנוסף, עשויה נאסד"ק לשקול למכור את עצמה או לרכוש מתחרה נוספת אם לא תצליח להתחרות עם NYSE בעסקת דויטשה בורסה - כך דיווח העיתון האמריקאי. נאסד"ק שוקלת לשתף פעולה עם CME גרום, המפעילה את בורסת הסחורות של שיקגו, או עם אינטרקונטיננטל אקסצ'יינג (ICE) - דיווח ה"ג'ורנל", שהוסיף כי ICE, המפעילה בורסות מסחר מקוון בחוזים עתידיים ונגזרים, נראית פתוחה יותר לעסקה. דובר של נאסד"ק לא נענה לבקשת רויטרס לתגובה.

הלחץ על בורסות העולם גובר בעקבות העלייה במספר עסקות הרכישות והמיזוגים בענף. בורסות שעדיין לא ביצעו מיזוגים נמצאות תחת לחץ למצוא מפעילות להקים איתן שותפות, ולהיאבק ביריבות גדולות יותר ובאפשרויות מסחר אלטרנטיביות.

בשבועות האחרונים הסכימה דויטשה בורסה להירכש על ידי בורסת NYSE, ובורסת לונדון הודיעה על עסקה לרכישת מפעילת הבורסה הקנדית TMX. בורסת BATS Global Markets הודיעה שתרכוש את יריבתה X Europe-Chi.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ