הסכמה: נחוצה רפורמה להפחתת העומס

עידו באום
עידו באום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידו באום
עידו באום

>> עו"ד גד נשיץ, ראש משרד נשיץ ברנדס וליטיגטור ותיק, סבור כי שר המשפטים יעקב נאמן עושה מעל ומעבר כדי להתמודד עם בעיית העומס בבתי המשפט.

"שמעתי את התוכניות של שר המשפטים בזמנו והוא עושה את עבודתו. הוא עושה עבודה מצוינת אף שהוא לא מצליח להתגבר בעיית העומס". עו"ד ד"ר דוד תדמור הגיב: "אני מתקשה להצטרף לברכות לשר המשפטים. אני לא יכול לשלוח ולו ברכה אחת לשר המשפטים, הוא היה צריך לעמוד בצורה הרבה יותר בוטה מול גל עכור ששוטף את הכנסת", אמר. בהתייחסו לעומס המערכתי אמר תדמור כי "יש להנהיג רפורמה כללית בבתי המשפט ויש להקים בית משפט לערעורים בין המחוזי לעליון".

עו"ד צבי בר-נתן ממשרד מ. זליגמן, אף הוא ליטיגטור מנוסה, אמר כי "העומס על השופטים בלתי סביר. יש להפסיק לקדש את הסמכויות המקומיות - צריך להתחיל להעביר תיקים ממקום למקום, לבתי משפט פחות עמוסים, וגם למנות עוד הרבה שופטים". בר-נתן תומך בהקמת ערכאת ערעור חדשה. מנגד, הסתייג עו"ד גיורא ארדינסט ואמר: "כל הליטיגטורים מפחדים שלא תהיה להם את האופציה להגיע לעליון לאחר טעות של בית המשפט המחוזי". עו"ד אלקס הרטמן קבע: "הקמת בית משפט לערעורים היא מחויבת המציאות".

עו"ד דוד גילת ממשרד זלצמן גילת קנולר גראוס, העוסק רבות בבגישור, אמר כי יש להפנות תיקים רבים יותר להליכי גישור חובה. לדבריו, "אם כל התיקים יופנו לגישור - רבע מהתיקים יסתיימו כמה חודשים לאחר פתיחתם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ