המפרק של תדיראן טלקום: לפטר 75 מתוך 120 העובדים

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

>> המפרק הזמני שבית המשפט מינה ליצרנית המרכזיות הדיגיטליות תדיראן טלקום, רו"ח בועז גזית, הגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בפתח תקוה בקשה לפטר 75 מ-120 עובדי החברה ולקצץ את שכרם של יתר העובדים ב-30%. כמו כן החליט המפרק להוציא החל מהיום את רוב עובדי תדיראן טלקום לחופשה כפויה ללא תשלום, פרט לקבוצה קטנה של עובדים שימשיכו להפעיל את הייצור ולבצע עבודות תחזוקה. לעובדים נמסר כי החופשה תהיה עד 17 במארס, אך ייתכן שהיא תוארך מעבר לכך.

העובדים קיבלו רק שליש ממשכורת ינואר, ואתמול נגררו 60 כלי הרכב שהיו בשימושם אל חברת הליסינג ניו קופל. הסיבה למהלכי המפרק היא מצבה הקשה של תדיראן טלקום המחייב לדעתו נקיטת צעדים דרסטיים ודחופים, בין היתר בתחום עלויות ההעסקה, במטרה לנסות להביא להבראת החברה ולמנוע את סגירתה. ואולם יו"ר ועד העובדים בחברה, מוטי ליבוביץ, הורה לעובדים לעבוד כרגיל.

תדיראן טלקום, הפועלת בפתח תקוה, היתה עד יוני בבעלות אפריקה ישראל. החברה עמדה להפסיק את פעילותה, אך אז היא נרכשה בידי חברת קנדה אינק בראשות משה כהן, שקיבל לידיו 50.5% מהשליטה על תדיראן טלקום. את יתרת השליטה (49.5%) רכשו העובדים. כדי לאפשר את ביצוע המכירה, עובדי החברה ויתרו על חלק מתנאי שכרם. מצבת החובות של החברה הסתכמה ב-13-15 מיליון דולר.

לפני שהמפרק הגיש את הבקשה לבית המשפט בעניין פיטורי העובדים וקיצוץ השכר, הציע לו הוועד וכן באי כוח העובדים, עוה"ד אלון וגלילה הורנשטיין, שהעובדים יוותרו על שכר חודשי אחד אותו יקבלו רק לאחר שהמפעל יימכר, ובלבד שלא יפוטרו עובדים. ואולם גזית דחה את בקשתם והסביר שאין די במהלכים אלה. ולכן מתכוונים באי כוחו של הוועד לבקש מבית המשפט לדחות את בקשת המפרק.

את הבקשה לפירוקה של תדיראן טלקום הגישה חברה בבעלותו של שלמה שמלצר הנושאת שם דומה - תדיראן טלקום שירותי תקשורת בישראל - המשמשת מפיצה בלעדית של מוצריה. החברה שבבעלות שמלצר הביעה נכונות להזרים לקופת תדיראן טלקום 2.2 מיליון דולר בתקופת הפירוק, ואולם לדברי גורמים בחברה עד כה הסכום לא הוכנס לקופתה. בימים האחרונים הוזכר שמה של חברת אפקון, שבבעלותו של שמלצר, כמי שבוחנת את האפשרות לרכוש את תדיראן טלקום. גם חברת סינאל לייצור שעוני נוכחות, שבבעלות משפחת בוגנים, הביעה עניין בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ