אלי אשכנזי
ג'קי חורי

משה קליין שרצח שלשום את אשתו, מירי קליין, והתאבד לאחר מכן בדירתה ביישוב מסד, השאיר מכתב התאבדות שבו הוא מבקש סליחה על מעשהו. המכתב נמצא בתיק שהשאיר קליין במכוניתו, אתה הגיע למסד. המכתב נשלח לבדיקות במעבדה. קליין כתב: "האשה הזאת היא כל עולמי. נתתי לה את חיי ונשמתי. אהבתי את הילדים". במשטרה טרם איתרו את מקור האקדח שהיה בידי קליין. האקדח אינו מחברת אבטחה שבה עבד באחרונה.

ילדיהם של בני הזוג - שלוש בנות בוגרות ונער בן 17, שהיה עד לרצח אמו, נמצאים בבית חברים ביישוב ונתמכים על ידם. מירי קליין תיקבר היום בשלוש אחר הצהריים במסד.

אמיר מונק, רכז הביטחון של היישוב, אמר כי קליין לא היה ביישוב בשלוש השנים האחרונות, מאז הוצא נגדו צו הרחקה בעקבות התלונה שהגישה נגדו אשתו במשטרה. לדבריו, קליין היה מוכר כ"אדם קשה, אבל אנחנו לא נכנסים לאנשים הביתה". ביישוב היה אתמול מי שהזכיר כי בעבר איים קליין על חברו ביישוב כי יחבוט בראשו באמצעות מפתח צינורות שאחז בידו.

"הוא היה דוקטור ג'קיל ומיסטר הייד", אמר אותו אדם. לדבריו, "הוא היה חביב, נחמד, בדחן, אפילו ניתן להגדירו אדם מבריק. הכל עד שהיה תופס קריזה". עדיין לא ידועים פרטים נוספים ממכתב ההתאבדות שהותיר אחריו קליין, אך ידוע כי לפני כמה חודשים פוטר ממקום עבודתו בתנובה תל-יוסף, שם עבד בתחזוקת מערכות קירור. במקביל סיים מערכת יחסים שניהל עם אשה.

עו"ד לוליק אסל, שייצג את קליין בהליך הפלילי נגדו בעקבות האיומים על אשתו, אמר כי נראה לו שקליין "הגיע ממצב של איש משפחה ואדם עובד למישהו שלא שווה כלום. הנתק מהמשפחה היה מוחלט. לדעתי, ביחד עם הפיטורים - זה הכריע אותו".

במקביל, יממה לאחר הרצח של המורה לחשבון מקרית אתא על ידי בעלה, שהתאבד בתלייה לאחר מכן, בבית הספר היסודי ממלכתי-דתי "גיבורי עציון" בעיר התקשו לעכל את העובדה שהמורה לא תחזור. בבוקר התאספו המורים וצוות הנהלה בחדר המורים ודיברו על המקרה ועל המורה שהיתה האהובה על כולם - תלמידים, מורים והורים כאחד. המורים דיברו על התמודדות עם האובדן ואיך יעבירו את המסר לתלמידים.

באחת הפינות בבית הספר הקימו התלמידים והמורים פינת הנצחה ותלמידים מהשכבות הקטנות עד לבוגרות כתבו למורה שאיננה. "אוהבים אותך תמיד", "היא תמיד עזרה ולא אמרה לא", "היא אף פעם לא כעסה ואהבה את כולם" היו חלק מהמשפטים שהתלמידים כתבו.

כל היום נכחו בבית הספר פסיכולוגים ויועצים חינוכיים שליוו את הצוות והתלמידים. מנהלת בית הספר, חדוה בן-ישר, הסתובבה בכיתות ודיברה עם התלמידים. "אנחנו, בשיתוף יועצים ופסיכולוגים, מנסים להתמודד עם האובדן. הנרצחת היתה מלאה שמחת חיים, החינוך היה שליחות בעיניה, אשה מדהימה ואצילה שעטפה את כולם בחום ואהבה", אמרו המורים.

טניה בלבר, חברתה של הנרצחת, סיפרה כי היא תמיד שידרה ביטחון עצמי ושמחת חיים. "ידענו שהיא בהליך גירושים, אבל לא ידענו עד כמה שזה היה חמור. היא לא שיתפה אותנו בחששות ולא דיברה על זה. עשתה את העבודה על הצד הטוב ביותר".

שני בניה של הנרצחת, בני שבע ותשע, לומדים בבית הספר. בימים הקרובים ילוו אותם מורים ופסיכולוגים, עד שיוכלו להחזירם לבית הספר בעזרת שירותי הרווחה בקריית אתא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ