ערן אזרן
ערן אזרן

>> קבוצת אלעזרא מתכוונת למחוק מהמסחר את חברת הכשרה ביטוח. הקבוצה דיווחה ביום שני בערב למשקיעים כי הגישה הצעה לרכישת יתרת מניות הציבור בהכשרה ביטוח תמורת 29 מיליון שקל ובפרמיה של 11% על מחיר השוק.

קודם לפרסום ההודעה עלתה מניית הכשרה ביטוח ב-3.1% במסחר באחד העם. החברה נסחרת לפי שווי של 261 מיליון שקל.

רכישת מניות הציבור תבוצע בידי כמה גופים: 21 מיליון שקל יירכשו על ידי אלעזרא אחזקות, 6 מיליון שקל על ידי על ידי מנכ"ל החברה עופר טרמצ'י ו-2 מיליון על ידי סמנכ"לית הכספים אתי אלישקוב. עם השלמת עסקת הרכש יחזיק אלי אלעזרא כ-95% ממניות הכשרה, כשב-5% הנותרים יחזיקו טרמצ'י ואלישקוב - ובכך תיהפך החברה לפרטית ותימחק מהמסחר.

בתוך כך השלימה ביום שני הכשרה ביטוח גיוס אג"ח בשווי 32 מיליון שקל. החברה, שאלעזרא מחזיק בה בשרשור 81% מהון המניות, הרחיבה את סדרה 1. האיגרות שהונפקו הן צמודות ונושאות ריבית שנתית של 5.7%. עם זאת, מחיר ההנפקה היה גבוה מ-100 שקל ליחידה (104.6 שקל) - כך שהתשואה האפקטיבית נמוכה יותר (5.26%). האיגרות נושאות דירוג בינוני-גבוה (Baa1) והן בעלות מח"מ של 4.6 שנים.

קבוצת אלעזרא פועלת בשלושה תחומים עיקריים: ביטוח (באמצעות הכשרה ביטוח), רכב (באמצעות חברת הליסינג אלבר) ונדל"ן (באמצעות אפרידר). השליטה בהכשרה ביטוח הושגה ב-2006, כאשר אלעזרא רכש את מניות החברה מידי משפחת נמרודי. בשנות המשבר נקלעה החברה לקשיים, והמפקח על הביטוח דאז, ידין ענתבי, דרש מאלעזרא למכור את תיק ביטוח החיים של הכשרה ביטוח על רקע הקשיים בפירעון האג"ח של החברה האם - אלא שמאז התאוששה החברה ופרעה את התחייבויותיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ