חברת ההימורים של אדלסון נחקרת בחשד לשחיתות

רשות ני"ע בארה"ב פתחה בחקירה בעקבות תביעה של מנהל הפעילות במקאו לשעבר, שטען כי אדלסון דרש ממנו לסחוט בנקים סיניים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

>> חברת בתי ההימורים לאס וגאס סנדס (LVS), הנמצאת בשליטת המיליארדר האמריקאי שלדון אדלסון, הודיעה אתמול כי התבקשה על ידי רשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) להעביר מסמכים הנוגעים לעמידתה בחוק למניעת שחיתות במדינות זרות (FCPA).

החברה, שמקור מרבית הכנסותיה הוא באסיה, מסרה עוד כי משרד המשפטים האמריקאי אף הוא פתח בחקירה נגדה באותו עניין. החוק למניעת שחיתות במדינות זרות אוסר על חברות אמריקאיות לשלם כסף לגורמים במדינות זרות כדי להשיג עסקים או לשמור על עסקים קיימים.

LVS העריכה כי החקירה נוגעת לטענות שנכללו בתביעה משפטית שהוגשה נגדה על ידי המנהל לשעבר של פעילות החברה במקאו, סטיב ג'ייקובס, ומסרה כי בכוונתה להגן על עצמה בבית המשפט מול טענות ג'ייקובס, לשעבר מנכ"ל סנדס צ'יינה, כי פוטר שלא בצדק.

ג'ייקובס טוען כי פוטר שלא בצדק לאחר שסירב לדרישות לא חוקיות שהציג לו אדלסון, דיווח באוקטובר העיתון "וול סטריט ג'ורנל". סנדס צ'יינה פיטרה את ג'ייקובס ביולי, מבלי לפרסם את הסיבה לכך, שנה בלבד לאחר שמונה לתפקיד, וללא פיצויי פיטורין, לטענתו. ג'ייקובס טוען כי פעילותו היתה חיונית להתאוששות סנדס מקאו מהמשבר הפיננסי העולמי, וכי החברה לא שילמה לו מיליוני דולרים במשכורות, בונוסים ואופציות שהגיעו לו.

בתביעה שהגיש נגד LVS טוען ג'ייקובס כי אדלסון דרש ממנו להשתמש "בלחץ בלתי הולם" נגד בכירי ממשל במקאו, ולבצע חקירות חשאיות אודותיהם על מנת להשתמש במידע שלילי נגדם. עוד טוען ג'ייקובס כי אדלסון דרש ממנו לאיים על הבנקים הסיניים על מנת לשכנעם להפעיל לחץ על בכירי ממשל להקל ההגבלות על הימורים, ולהסתיר מידע חיוני אודות אירועים פיננסיים מדירקטוריון סנדס צ'יינה.

"כל הפרה של החוק למניעת שחיתות במדינות זרות או של רגולציה תואמת נגד הלבנת כספים עלולה להיות בעלת השלכות שליליות עלינו", הזהירה החברה במסמכים שהגישה שלשום לרשות ני"ע.

LVS, שקיבלה את בקשת רשות ני"ע להעביר מסמכים ב-9 בפברואר, מסרה אתמול כי בכוונתה לשתף פעולה עם החקירות נגדה.

סנדס צ'יינה, חטיבת פעילות ההימורים במקאו של LVS, דיווחה אתמול על רווח נקי של 666.5 מיליון דולר ב-2010 זינוק של פי שלושה לעומת 215 מיליון דולר בשנה הקודמת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ