חשש: שירותי הרווחה יושבתו מיום ראשון

10,000 עובדים סוציאליים צפויים לשבות בדרישה לתוספת שכר. "לא נקיים פגישה עם האוצר בשביל הפרוטוקול או כדי לשתות קפה", אמר אחד מראשי איגוד העובדים הסוציאליים

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

>> נציגי העובדים הסוציאליים בראשות יו"ר האיגוד, יצחק פרי, סירבו להצעת סגן הממונה על השכר במשרד האוצר, יוסי כהן, לקיים עמו פגישת משא ומתן נוספת אתמול. באוצר מנסים להסיר את איומם של העובדים לפתוח בשביתה ללא הגבלת זמן, שתשתק את שירותי הרווחה בישראל מיום ראשון הקרוב.

"הודענו לכהן, שאם אין לו דבר מה חדש לבשר לנו בנוגע לתוספת השכר נפסיק את המגעים עמו. לא נקיים פגישה בשביל הפרוטוקול או כדי לשתות כוסות קפה", אמר אחד מחברי צוות המשא ומתן של איגוד העובדים הסוציאליים. לדבריו, האיגוד ממשיך בהכנותיו לשביתה, הנערכת בגיבוי ההסתדרות, לאחר שכבר תמו 14 ימי ה"צינון" למן ההכרזה על סכסוך עבודה, לפי החוק.

השביתה המתוכננת תכלול 10,000 עובדים סוציאליים המועסקים לשכות הרווחה בעיריות ובמועצות המקומיות, קציני מבחן, חוקרי נוער, פקידי סעד בבתי המשפט ובבתי הדין הרבניים, אגף השיקום במשרד הביטחון, הביטוח הלאומי, בתי החולים, אימוץ ילדים, טיפול בבעלי פיגור ומשפחות אומנה. לא ברור אם השביתה תקיף גם עובדים סוציאליים המועסקים בצה"ל, במשטרה ובשירות בתי הסוהר. עובדים סוציאליים המועסקים בעמותות או באמצעות חברות כוח אדם וכן אלה המועסקים במקומות עבודה פרטיים, לא ישבתו.

ועדת חריגים שהאיגוד יקים עם פרוץ השביתה תחליט באילו מקרים דחופים, או כאלה הכרוכים בפיקוח נפש, העובדים הסוציאליים ימשיכו לתת שירות.

שר הרווחה משה כחלון מנהל מגעים משלו עם שר האוצר יובל שטייניץ ועם יו"ר ההסתדרות עופר עיני, בניסיון לגשר על פני פערי העמדות שבין האוצר לעובדים הסוציאליים, אך עד כה ללא התקדמות. כחלון נמנע מלתמוך ספציפית בדרישות הכספיות של איגוד העובדים הסוציאליים, אך לדבריו "יש לשפר את שכר העובדים, כדי שיהיה שכר ראוי".

איגוד העובדים הסוציאליים דורש תוספת לשכר הבסיס בשיעור של 20% מעבר לזו שהובטחה לכלל עובדי המגזר הציבורי במסגרת ההסכם בין האוצר וההסתדרות שנחתם בנובמבר האחרון ובסך הכל תוספת של 26%-27%. האיגוד דורש גם להגדיל את שווי הרכיבים הנלווים לשכר ולשלם גם עבור כוננות בשעות שאחרי חצות, כך שבסך הכל דרישות השכר שלו מגיעות לכ-40%. לעומת זאת, האוצר מוכן לשלם לעובדים הסוציאליים תוספת שכר של 8% מעבר להסכם השכר הכללי במגזר הציבורי ובסך הכל תוספת של 14.25%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ