יעקב וינשטיין שילם 82 אלף שקל לעובד זר שפיטר ללא תשלום פיצויים

עידו סולומון
עידו סולומון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידו סולומון
עידו סולומון

>> יעקב וינשטיין, מנהל ההשקעות הראשי בבית ההשקעות מגדל שוקי הון, שילם 82 אלף שקל למורילו רוגליו, עובד זר מהפיליפינים, שהועסק בביתו במשך כ-17 שנה בעבודות ניקיון. העובד תבע אותו בבית הדין הארצי לעבודה לאחר שוינשטיין פיטר אותו והציע לו רק 300 ליש"ט כדמי פיצויים.

עורך דינו של וינשטיין ועו"ד מטעם ארגון קו לעובד, שייצג את רוגליו, נפגשו אתמול וחתמו על הסכם הפשרה. עורך דינו של העובד קיבל את התשלום במקום.

בתחילת השבוע פורסם כי רוגליו פוטר בינואר אחרי 17 שנות העסקה. הוא פנה לקו לעובד בבקשה לסיוע, הארגון פנה לוינשטיין, וזה הפנה אותם לעורך דינו. כמה ימים לאחר מכן נעצר רוגליו בידי שוטרי מינהלת ההגירה, לפני שעורך הדין של וינשטיין חזר לקו לעובד.

מתצהיר שהגיש העובד לבית הדין האזורי לעבודה עלה כי בתחילה היה שכרו של רוגליו 800 דולר בחודש, והוא קיבל 200 שקל בכל סוף שבוע. מ-2002 ירד שכרו ל-600 דולר בחודש, ועוד 500 שקל בסופי השבוע. לטענתו, במהלך כל התקופה עד לפיטוריו עבד בניקיון, בבישול ובגיהוץ בבית המשפחה במשך חמישה ימים בשבוע, משבע בבוקר עד ארבע אחר הצהריים. הוא המשיך לעבוד גם בשעות הערב אם מעסיקו אירח בביתו.

בתצהיר נטען כי במשך כל תקופת העסקתו, שהיתה ללא אשרת עבודה, לא קיבל רוגליו דמי הבראה, דמי חופשה, תשלום עבור שעות נוספות או עבור עבודה בימי מנוחה.

ממגדל שוקי הון נמסר כי מדובר במקרה פרטי וכי יש לפנות לוינשטיין לקבלת תגובה.

וינשטיין סירב להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ