לאס וגאס סנדס הגישה תביעה נגד מנכ"ל סנדס צ'יינה לשעבר עם ראיות לסחיטה

החברה מעריכה כי חקירה נגדה בארה"ב קשורה לתביעה שהגיש מנכ"ל סנדס צ'יינה לשעבר, סטיב ג'ייקובס, הטוען כי פוטר שלא בצדק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

>> לאס וגאס סנדס (LVS), חברת בתי ההימורים של המיליארדר שלדון אדלסון, הגישה תביעה פלילית נגד מי שניהל את פעילות החברה במקאו, בגין הוצאת דיבה ועם ראיות לסחיטה.

בשבוע שעבר הודיעה לאס וגאס סנדס כי התבקשה על ידי רשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) להעביר מסמכים הנוגעים לעמידתה בחוק למניעת שחיתות במדינות זרות (FCPA), וכי משרד המשפטים האמריקאי פתח אף הוא בחקירה באותו עניין.

לאס וגאס סנדס העריכה כי החקירה נוגעת לטענות שנכללו בתביעה משפטית שהוגשה נגדה על ידי מנכ"ל סנדס צ'יינה לשעבר, סטיב ג'ייקובס, שטען כי פוטר שלא בצדק לאחר שסירב לדרישות לא חוקיות שהציג לו אדלסון.

סמנכ"ל התפעול של LVS, מייקל לוון, אמר ביום חמישי ל"מקאו דיילי טיימס" כי סנדס צ'יינה הגישה תביעה פלילית נגד ג'ייקובס במקאו בגין הוצאת דיבה עם ראיות לסחיטה, שלדבריו "תסבך את מצבו של ג'ייקובס".

סנדס צ'יינה פיטרה את ג'ייקובס ביולי מבלי לפרסם את הסיבה לכך, שנה בלבד לאחר שמונה לתפקיד, וללא פיצויי פיטורין, לטענתו.

בתביעה שהגיש נגד LVS טען ג'ייקובס כי אדלסון דרש ממנו להשתמש "במינוף בלתי הולם" נגד בכירי ממשל במקאו, ולבצע חקירות חשאיות אודותיהם במטרה להשתמש במידע שלילי נגדם.

החברה טענה בתגובה כי ג'ייקובס פוטר מכיוון שחרג מסמכויותיו ולא יידע את דירקטוריון החברה בהחלטות עסקיות חשובות.

לאס וגאס סנדס טוענת כי המשפט בתביעה צריך להתבצע במקאו, זאת מכיוון שג'ייקובס עבד בסנדס צ'יינה.

ג'ייקובס טוען מנגד כי יש לערוך את המשפט בארה"ב, מכיוון שמלון ונישיאן מקאו נשלט על ידי אדלסון ממשרדיו בלאס וגאס. החלטה בנושא תתבצע בלאס וגאס ב-15 במארס, אמר לוון.

לוון ציין כי הרשויות במקאו אינן חוקרות את חברת סנדס צ'יינה עצמה. "לא קורה שום דבר במקאו. נפגשנו עם בכירי ממשל, שרמזו כי הם תומכים באדלסון", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ