עוד לא עברתי די

2 ס"מ מהשיא שלה היו גדולים על דניאל פרנקל, שלא עברה 1.96 מטר וחלקה עם שתי מתחרות את המקום הרביעי בגמר הקפיצה לגובה. "יש לי טעם של עוד", אמרה. גם לנו

רמי היפש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רמי היפש

שיא ישראלי - זה מה שהפריד אתמול בין דניאל פרנקל למדליה היסטורית באליפות אירופה באולמות בפאריס. הקופצת לגובה, שעברה שלשום 1.94 מטר ועלתה לגמר, לא הצליחה לקפוץ מעל 1.96 מטר וסיימה רביעית, יחד עם שתי מתחרות נוספות, מתוך השמונה שהגיעו למעמד.

פרנקל פתחה את הגמר בצורה מרשימה, כפי שעשתה במוקדמות. היא עברה 1.82 מטר בניסיון הראשון וכך גם 1.87 מטר ו-1.92 מטר. אחר כך, ניגשה כמו יתר שבע הקופצות ל-1.96 מטר, גובה שהתברר כמחסום בלתי עביר עבורה ועבור ארבע אחרות. "עבדתי קשה בשביל הרגע הזה ויש לי טעם של עוד", אמרה פרנקל בסיום. גם למאמנה אנטולי שפרן נותר טעם דומה. "אני מרוצה מהיכולת שלה", ציין, "הקפיצות של דניאל ב-1.96 מטר הוכיחו שיש לה יותר מהגובה הזה".

המקום הרביעי שהשיגה פרנקל שווה להישג השני בטיבו של אתלט ישראלי באליפות אירופה באולמות. גם קונסטנטין מטוסביץ' (גובה, שטוקהולם 96') ורוגל נחום (קפיצה משולשת, ולנסיה 98') רשמו הישג זהה, כשהשיא עצמו היה הניצחון של אלכס אברבוך בקפיצה במוט בשנת 2000.

בתחרות ניצחה אנתוניטה די מרטינו, שעברה רף של 2.01 מטר והקדימה את רות בייתיה הספרדית ואת אבה יונגמארק השוודית, שהסתפקו ב-1.96 מטר. שלוש הקופצות הבולטות באירופה בשנים האחרונות - ביאנקה ולאסיץ', אריאנה פרידריך ואמה גרין לא השתתפו באליפות.

טדי טאמגו הצרפתי הלהיב את הקהל המקומי עם שיא עולם באולמות בקפיצה משולשת - 17.92 מטר, שיפור של סנטימטר לשיא שקבע בחודש שעבר. "העידוד בבית העניק לי כנפיים. לא יכולתי להפסיד", הוא התפייט בסיום.

פרנסיס אוביקוולו מפורטוגל הפתיע בגמר ריצת 60 מטר כשניצח בזמן של 6.53 שניות, מאית שנייה לפני דוויין צ'יימברס וארבע מאיות לפני הכוכב המקומי, כריסטוף למטר. אולסיה פובך האוקראינית ניצחה בריצה המקבילה לנשים כשרשמה זמן של 7.13 שניות. הלן קליטרו ניצחה בקו הסיום את אולסיה סירבה ב-3,000 מטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ