רשות ני"ע הודיעה: הנפקות במארס חייבות להתבסס על הדו"ח השנתי

ההודעה פורסמה לאחר שבשבוע שעבר הרשות פנתה לכמה חברות וגופי חיתום ודרשה מהם ליישם את החוק בעניין. בעקבות הודעת הרשות החליטה מגל לדחות הנפקה מתוכננת

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

>> תאגיד המעוניין להציע לציבור ניירות ערך במארס יוכל לעשות כן רק אם לדו"ח הצעת המדף יצורפו הדו"חות הכספיים לשנה שהסתיימה בסמוך למועד ההצעה - כך נאמר בהודעה שפירסמה אתמול רשות ניירות ערך לחברות. עד כה בוצעו הנפקות במארס בהסתמך על הצעות מדף ישנות או על תשקיפים שלא התבססו על דו"חות שנתיים עדכניים.

ההודעה פורסמה לאחר שבשבוע שעבר נחשף ב-TheMarker שהרשות פנתה לכמה חברות וגופי חיתום והבהירה להם כי כפי שדורש החוק, לא יוכלו להתבצע בתקופה הקרובה הנפקות - אלא רק לאחר פרסום הדו"חות השנתיים של החברה המגייסת.

בהודעתה שבה רשות ניירות ערך ומזכירה לחברות כי אין דינו של דו"ח הצעת מדף - דו"ח כוללני שמוציאה חברה לקראת הנפקות של ניירות ערך ושתקף לתקופה ארוכה - כדינו של תשקיף, שהוא דו"ח מיידי למשקיעים על הנפקה ספציפית. בנוסף, מציינת הרשות כי הגשת תשקיף על בסיס דו"ח הצעת המדף, תיעשה רק לאחר שחלפו שלושה ימי עסקים לפחות ממועד הגשת הדו"חות. זאת, במטרה לאפשר למשקיעים לעבד את המידע החדש ולגבש החלטת השקעה מושכלת.

מדובר בפעם הראשונה שבה הרשות מיישמת תקנה זו, שנקבעה כחלק מחוק הרשות. יישום התקנה אמור לסייע למשקיע, פרטי או מוסדי, לקבל החלטה טובה יותר בנוגע לרכישת נייר מונפק. ואכן, הרשות מציינת כי ההוראה "נועדה לצמצם את הא-סימטריה באינפורמציה בין המנפיק לציבור, ולהבטיח שציבור הקונים יקבל מידע עדכני על החברה".

התשקיפים שהגישו עד כה חברות שהיו מעוניינות להנפיק במארס היו רלוונטיים לכל היותר לסוף הרבעון השלישי, ואצל חלקן מדובר על דו"חות הצעת מדף שהוגשו הרבה קודם לכן. בעקבות ההנחיה של הרשות הודיעה יצרנית מערכות האבטחה מגל מערכות על דחיית הנפקה מתוכננת עד לאחר הגשת דו"חות 2010.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ