פועלים שוקי הון מגייסת מוסדיים לקרן השקעות סינית

בלעדי הקרן של בנק CICC גייסה 300 מיליון דולר, ומתכננת גיוס של 100 מיליון דולר נוספים. פועלים שוקי הון צפויה לגייס 100 מיליון שקל ממוסדים מקומיים ולהשתתף בעצמה בגיוס. היעד: חברות סיניות עם צמיחה מהירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

>> קבוצת בנק הפועלים מרחיבה את פעילותה בסין. חברת פועלים שוקי הון, זרוע הבנקאות להשקעות של הפועלים, פועלת בימים אלה כדי לצרף את הגופים המוסדיים הגדולים, בהם חברות ביטוח ובתי השקעות, להשקעה בקרן פרייבט אקוויטי שמקים בימים אלה בנק ההשקעות הסיני CICC, שתיקרא CICC Growth Capital Fund.

ל-TheMarker נודע כי מנהלי הקרן הסינית ביקרו בשבוע שעבר בישראל וערכו סדרה של מפגשים עם מנהלים בכירים בבנק הפועלים ועם כמה גופים מוסדיים, שבפניהם הוצגו התוכניות של הקרן.

הקרן כבר ביצעה סגירה ראשונה בהיקף של כ-300 מיליון דולר ומתכננת לגייס בסך הכל כ-400 מיליון דולר מגופים מוסדיים וקרנות בעולם. החלק של המשקיעים מישראל כולל השקעה של פועלים שוקי הון וצפוי להגיע ליותר מ-100 מיליון שקל.

לפי התוכניות, הקרן מתכוונת להשקיע בחברות סיניות בשלות, בעלות שיעורי צמיחה גבוהים ושדרה ניהולית איכותית, הנהנות מההתפתחות המואצת של שוק הצריכה המקומי בסין.

CICC נחשב לאחד מבנקי ההשקעות המובילים בסין, שביצע את מרבית ההפרטות הגדולות בסין בתחומי הטלקום, ביטוח, בנקים, תשתיות ועוד. הבנק נהנה ממעורבות וקשרים מצוינים עם השלטונות הסיניים. לפני כשנה מכר בנק ההשקעות מורגן סטנלי, שהיה שותף בקרן, את אחזקותיו בה לקרנות הפרייבט אקוויטי KKR TPG ו-GIC.

כחלק מהמגמות של הכלכלה הגלובלית מובילה הנהלת הפועלים, בראשות המנכ"ל ציון קינן והיו"ר יאיר סרוסי (שהוא גם יו"ר פועלים שוקי הון), את אסטרטגיית ההתרחבות של הקבוצה במדינות אסיה, עם דגש על הונג קונג, סינגפור (שבה לבנק הפועלים יש כבר נציגות) וסין. הכוונה בין השאר היא להעניק שירותים לחברות ישראליות הפועלות במדינות האלו, תוך שיתוף פעולה בין החטיבות העסקית והבינלאומית של הפועלים ופועלים שוקי הון במתן שירותי בנקאות להשקעות, וכן בהענקת מימון לחברות הישראליות הפועלות באזור.

בחצי השנה האחרונה ניצלו סרוסי וקינן הזדמנויות שונות כדי לציין את ההתרחבות של בנק הפועלים במזרח אסיה. כך, במסגרת הכינוס של הקרן המטבע העולמית האחרון שהיה באוקטובר 2010 בוושינגטון, ארה"ב, ציין סרוסי כי "פניו של הפועלים למזרח". גם קינן ציין לפני כמה חודשים בכינוס בתל אביב כי "המגזר העסקי בישראל עדיין לא מיצה את מלוא פוטנציאל ההשקעות במשקים המתעוררים, ובנק הפועלים מאז ומתמיד ליווה את לקוחותיו אל התחומים ואל המקומות הצומחים והמתפתחים".

פועלים שוקי הון בניהולו של אמיר אביב פעילה בסין מאז 2009, לאחר שרכשה 20% מחברת הייעוץ אסיה דיירקט של גל דיאמנט, שמתמחה בייעוץ למשקיעים ישראלים שמעוניינים לפעול בסין.

פועלים שוקי הון מעניקה באמצעות המיזם שירותי בנקאות להשקעות לחברות ישראליות הפועלות בסין. שתיים מהעסקות הבולטות שאותן הוא הוביל היו כניסתו של ברוקר הביטוח דיוויד שילדס ב-2009 לשותפות עם חברת הביטוח הממשלתית הסינית לביטוח עובדים סינים היוצאים לחו"ל; ורכישת חברת פגסוס בידי המפיץ הסיני שלה יפנג דיגיטל בתחילת 2010. כעת מתכננים בפועלים שוקי הון להתחיל לבצע גם השקעות ישירות במדינה, בין דרך השקעות במיזמים, בין דרך קרנות.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ