גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

>> קרן ההון סיכון גלילות, בראשות סלי מרידור, לשעבר שגריר ישראל בארה"ב ויו"ר הסוכנות היהודית, הודיעה אתמול על יציאתה לדרך. מאז המשבר הכלכלי ב-2000, שפגע בעיקר בתעשיית ההיי-טק, קמו בישראל מעט קרנות הון סיכון.

מנהלי הקרן הם קובי סמבורסקי, שמכר בעבר את חברת למדה רשתות לחברת נייס מערכות, ואריק קלינשטיין, יוצא קרן ההון סיכון ג'רוזלם גלובל, שמילא תפקידי סמנכ"ל כספים בכמה חברות היי-טק בארה"ב.

הקרן, ששמה המלא הוא גלילות קפיטל פרטנרס, שמה לעצמה למטרה להשקיע בחברות תוכנה ישראליות בשלביהן הראשונים והיא מתחילה לפעול לאחר שהשלימה גיוס ראשון ממשקיעים בארה"ב, בישראל ובאירופה. בגלילות מציינים שיעד הקרן הוא 20 הוא מיליון דולר עם אפשרות להגדלה. היקף הקרן מחייב אותה לשינוי במודל העסקי שלה לעומת קרן הון סיכון ישראלית סטנדרטית שהיקפן 100-150 מיליון דולר.

בשיחה עם TheMarker אמר סמבורסקי כי הקרן גייסה עד כה כ-15 מיליון דולר, וייתכן שאף תשלים גיוס של 30 מיליון דולר. סמבורסקי מוסיף כי המודל של הקרן יהיה מעט שונה מקרנות אחרות: "אנחנו לא מחפשים את גוגל הבאה, כלומר אם נמצא חברה שתיהפך לגוגל הבאה זה יהיה נהדר, אבל זה לא המוקד. אנחנו מחפשים להשקיע בחברות טכנולוגיות מתחום התוכנה שאפשר לייצר מהן הכנסות במהירות ולהעמיד אותן על רגליהן בתוך פרק זמן קצר".

הקרן מתכננת להשקיע בכשבע עד עשר חברות. סמבורסקי אומר כי כל חברה תקבל חצי מיליון עד מיליון דולר. "הרעיון הוא להשקיע בחברות סכומים שיספיקו להן לכלכל את עצמן כדי שלא יהיו תלויות במשקיעים נוספים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ