ביהמ"ש: נפטא תשלם לפלאטו שרון 100 אלף ד' על תיווך

פלאטו שרון תבע את החברה בטענה שהיא לא שילמה להנדווד פייננס שבבעלותו על תיווך ברכישת זיכיונות קידוחי נפט בקונגו - וזכה

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

>> חברת חיפושי הנפט נפטא ישראל והחברה הבת שלה נפטא קונגו ישלמו להנדווד פייננס של שמואל פלאטו שרון 100 אלף דולר בעבור תיווך ברכישת זיכיונות לקידוחי נפט בקונגו בתחילת שנות ה-2000 - כך קבע שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב יהודה פרגו.

בתביעה בסך 600 אלף דולר שהגיש פלאטו שרון ב-2004 הוא טען כי באמצע שנות ה-90 הוא סייע לנפטא קונגו לזכות בזיכיון לקידוח נפט בקונג, אך החברה לא שילמה לו בעבור שירותיו. בכתב ההגנה שהוגש הכחיש מנכ"ל נפטא לשעבר, יוסי לוי, את הטענות של פלאטו שרון. לגרסתו, ההסכם היה שרק במקרה של רווח מהקידוח, תשלם החברה לפלאטו שרון. הקידוח נכשל - ולכן לטענתו של לוי, דרישתו של פלאטו שרון אינה מוצדקת.

השופט דחה את טענותיו של לוי שלפיהן במשך המשא ומתן לחתימת ההסכם הוא הבהיר היטב לפלאטו שרון שפוטנציאל הזיכיונות הוא על הנייר בלבד, ושרק לאחר ביצוע קידוח בזיכיון ניתן יהיה לדעת אם קיים נפט בשטח הזיכיון ומהו גודלו של שטח הנפט. השופט סבר כי בעת שלוי ופלאטו שרון שוחחו בנוגע לתמורה הראויה, הם לא העלו כלל על דעתם אפשרות כי הפקת הנפט מאחד הזיכיונות לא תהיה כדאית ומסחרית.

לכן, פסק השופט: "היעדר כדאיות כלכלית-מסחרית לנפטא ישראל ונפטא קונגו בהפקת כמות הנפט שנמצאה, אין בה כדי לפטור אותן מתשלום תמורה לתובעת עבור טרחתה ופעילותה אצל ממשלת קונגו להסדרת הזיכיונות". השופט קבע כי על נפטא לשלם גם 50 אלף שקל עבור שכר טרחת עורכי דין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ