<<חברת ב. יאיר תשלם 81 מיליון שקל על קרקע לבניית 100 דירות בשכונת ארנונה בירושלים - כך עולה מתוצאות כמה מכרזים שערך מינהל מקרקעי ישראל בשכונה. המחיר הגבוה ביותר שולם על ידי ב. יאיר והוא מגלם שווי קרקע של 810 אלף שקל ליחידת דיור.

המחיר שבו זכתה החברה גבוה ב-34% מהצעות אחרות שזכו במגרשים אחרים שהוציא מינהל מקרקעי ישראל באותה שכונה. חברת האחים חסיד, חברה ירושלמית הבונה בעיר, זכתה במכרז המינהל במגרש לבניית 188 דירות בשכונה במחיר של 116 מיליון שקל, המשקף מחיר של 618 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור; חברת יהלומית פרץ זכתה במכרז המינהל בשכונה במחיר של 61 מיליון שקל לבניית 100 דירות, מחיר המשקף 613 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור; במכרז רביעי זכתה עמותה חרדית, בונייך בנייה פיתוח והשקעות, במכרז לבנייה של 18 דירות לפי 20 מיליון שקל, המשקף מחיר של מיליון שקל לקרקע ליחידת דיור, אם כי באזור זה ניתן להקים פרויקט של קוטג'ים.

המכרזים של המינהל בשכונה הוצאו בעבר כמקב"ת (מכרז קרקע בהליכי תכנון, שבו היזמים צריכים לקחת בחשבון שאישורי התוכניות ייארכו זמן רב), שלא הצליחו וכעת, לאחר השלמת התכנון, הוא משווק לשוק החופשי. המחירים בשכונת ארנונה לדירת ארבעה חדרים כיום מגיעים לכ-2 מיליון שקל, וההערכות הן כי המכרזים הנוכחיים יקפיצו עוד יותר את המחירים בשכונה.

"ב. יאיר היא חברה שהתחילה את דרכה בירושלים ולכן רואה חשיבות להשקיע בעיר", אומר מנכ"ל ב. יאיר, אייל הנדלר. "בשנה האחרונה ניסינו את מזלנו בכמה מכרזים שהוציא המינהל בעיר, בהם שכונת קרית מנחם וקרית יובל, אך גם שם המחירים לקרקע ליחידת דיור היו 650-750 אלף שקל לדירה. לא הבנו איך חברות הגישו הצעות כאלה באזורים חלשים ולא מפותחים כאלה. מכאן הגענו למסקנה שיש להשקיע במכרז הנוכחי, משום שאחרי הכל מדובר בשכונה יקרה, על אדמות קיבוץ רמת רחל, שכבר כיום מחיר דירת ארבעה חדרים בה מגיע לכ-2 מיליון שקל. לדעתי המחיר שהצענו הוא בהחלט הוגן ואף נמוך מהצעת השומה, אם כי אנו מברכים את החברות שזכו במחירים נמוכים הרבה יותר".

משמעות הדבר היא כי חברת ב. יאיר תקפיץ את מחירי הדירות בשכונת ארנונה והערכות הן כי היא תמכור דירת 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר במחיר של יותר מ-2.2 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ