בהתאם לתחזיות: הבנק הפדרלי הותיר את הריבית ברמה של 0%-0.25%

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

>> הבנק הפדרלי הותיר היום את הריבית ללא שינוי ברמה של 0%-0.25%, בהתאם לתחזיות הכלכלנים, על רקע עלייה במחירי המזון והנפט והשיפור שנרשם בנתוני המקרו בארה"ב בחודשים האחרונים. הבנק גם הותיר את תוכנית ההרחבה הכמותית שלו, בסך 600 מיליארד דולר, ללא שינוי, אף זאת בהתאם לתחזיות.

"המידע שנאסף מאז פגישתה האחרונה של ועדת השוק המוניטרי (FOMC) בינואר מצביע על כך שההתאוששות הכלכלית יציבה יותר ועל שיפור הדרגתי בתנאים בשוק התעסוקה. הצריכה הפרטית והשקעות העסקים בציוד ובתוכנה גם הם ממשיכים לצמוח", נאמר בהודעת הריבית של הבנק הפדרלי, שציינה כי מצבו של שוק הדיור ממשיך להיות עגום.

הבנק הפדרלי התייחס לעלייה החדה במחירי הסחורות מאז הקיץ והחששות מפני פגיעה באספקת הנפט. עם זאת, כלכלני הבנק הפדרלי הסכימו כי "תחזיות האינפלציה לטווח הארוך נותרו יציבות". "העלייה במחירי האנרגיה וסחורות אחרות מובילות ללחצים אינפלציוניים, אך הוועדה מאמינה כי השפעות אלה בנות חלוף", נאמר בהודעה.

יו"ר הבנק הפדרלי, בן ברננקי, הבהיר בשבועות האחרונים כי הוא חושש שהעלאת ריבית מוקדמת תפגע בהתאוששות בארה"ב ובעולם. ברננקי אמר לאחרונה בעדות לקונגרס כי הבנק הפדרלי לא יעלה את הריבית עד שיראה התאוששות בת קיימא במצב הכלכלה, שיפור משמעותי בשוק התעסוקה ואינפלציה של יותר מ-2%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ