קיבוץ חצרים צפוי לסגת מרכישתה של חברת נטפים

לפי הערכות, המחיר שדרשו השותפים האחרים בעבור נטפים גבוה מדי - ורק איפקס ופרמירה ימשיכו להתחרות על החברה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

>> קרנות השקעה פרטיות בינלאומיות כמו KKR וג'נרל אטלנטיק החליטו לפני כחודש לסגת מהמגעים לרכישת השליטה בנטפים, אם לא יחולו הפתעות של הדקה 90. עתה גם קיבוץ חצרים, בעל המניות הגדול ביותר בנטפים (38%), יפרוש מהמגעים לפי השוויים האלו.

אחרי שהגיעו להסכמות ביניהם, ארבעת בעלי המניות האחרים בנטפים דרשו מחצרים להחליט בתוך 20 ימי עסקים אם לממש זכות סירוב ראשונה לאחזקות שותפיו בנטפים, כלומר לשלם תמורתן כ-600 מיליון דולר. זאת כשלחצרים אסור יהיה להסב את הזכות לרכוש חלק או את מלוא המניות של השותפים. בחצרים נערכו זה כמה חודשים לעסקת הרכישה של מניות השותפים, ולשם כך הגיע להסכמות עם קרן ההשקעות הפרטיות (פרייבט אקוויטי) סילבר לייק האמריקאית, שהיתה צפויה לממן את העסקה.

ואולם כנראה שבחצרים הגיעו למסקנה כי מדובר במחיר גבוה מדי בעבור נטפים. בחצרים אמורים לתת תשובה לשותפיהם עד היום בחצות, כשלפי הערכות חצרים פשוט לא תיתן כל תשובה, שמשמעותה בעצם תשובה שלילית להצעה.

בעקבות כך, במשך 90 יום הקרובים יוכלו ארבעת השותפים למכור את אחזקותיהם בנטפים במחיר שלא יפחת בעד 5% מהמחיר שאותו דרשו מחצרים, כלומר תמורת כ-550 מיליון דולר. אם השותפים ימצאו קונה במחיר הנמוך ביותר מ-5% מזה שדרשו מחצרים, לחצרים שוב תהיה זכות סירוב ראשונה לרכוש את המניות האלו במחיר החדש.

נכון להיום ככל הידוע נותרו שתי קרנות בתמונה - קרן איפקס וקרן פרמירה - המצויה במו"מ מתקדם לרכישת שליטה בכלל ביטוח מקבוצת אי.די.בי.

לפי ההערכות, גם איפקס לא תסכים לשלם את המחיר שדורשים השותפים. ואולם מאחר שמרקסטון מחזיקה כ-24% מבית ההשקעות פסגות, והיא מעוניינת לממש אחזקה זו כדי לשרת חובות, ייתכן שהיא תגיע להסכמות עם איפקס, בעלת השליטה בפסגות (76%). כיום אין כל ודאות כי לאיפקס יש זכות קדימה לרכישת נטפים.

"נטפים מספקת כיום את הדרישה לשני הטרנדים החמים כיום בעולם - מים ואנרגיה. החברה אמנם מתקדמת יפה והפגינה ב-2010 ביצועים משופרים. אבל כבר ראינו ממנה ביצועים הרבה פחות טובים לפני כמה שנים, והשווי שמרקסטון דורשת נראה גבוה מדי. כיום החברה שווה 600-650 מיליון דולר לפני החוב ובאזור 700-800 מיליון דולר אחרי החוב", ציין גורם המכיר את פעילות נטפים.

לפי ההערכות, נטפים סיימה את 2010 במחזור של 600 מיליון דולר וברווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של 85-100 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ