מבקרת הפנים של הרשות תבחן את התקלות בקדם אירוויזיון

במהלך שידור התחרות התלוננו צופים רבים על בעיות באיכות הסאונד - דבר שעלול היה לפגוע בבחירת השיר הזוכה. תוצאות הבדיקה יוגשו ליו"ר הרשות בתוך שבועיים

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

>> מבקרת הפנים של רשות השידור, איתנה גרגור, תבחן את התקלות שאירעו בעת שידור הקדם אירוויזיון - כך החליטה ועדת טלוויזיה בראשותו של יו"ר הרשות, אמיר גילת. הוועדה הנחתה את גרגור לבדוק את הכשלים שאירעו בשידור תחרות קדם האירוויזיון ולהציג את מסקנותיה בתוך שבועיים.

אירוע הקדם אירווזיון, שהתקיים מוקדם יותר החודש, היה רצוף תקלות טכניות כמו תקלות סאונד ומעבר בין נקודות השידור. עלות הפקת המשדר היתה כ-1.5 מיליון שקל. גילת אמר בעניין כי "אירועים מסוג זה צריכים להיבדק כדי להפיק לקחים, להסיק מסקנות ולמנוע הישנותם בעתיד".

לאחר ערב הקדם, שבו זכתה דנה אינטרנשיונל, התחושות ברשות השידור היו קשות לאחר שהתעוררו לבוקר של ביקורות שליליות וטענות של צופים על בעיות סאונד שפגעו בצפייה במהלך התוכנית. מדובר בעניין חמור שכן זוהי תחרות זמר שבה הקהל הצביע בהודעות טקסט לבחירת המנצח, וזמרים שההאזנה לשירם נפגעה בשל תקלות טכניות עלולים להיפגע מכך.

טענה נוספת של גורמים ברשות לאחר ערב הקדם היא כי הם התאכזבו מכך שמנהלים בכירים ברשות כלל לא טרחו להגיע לאירוע. מנכ"ל הרשות מוטי שקלאר, שמלכתחילה התנגד להפקת הקדם אירוויזיון, כלל לא הגיע. גם מנהל ערוץ 1, מושון מצליח, לא נכח במשדר.

לצד ההחלטה על הבדיקה, ציינו לטובה חברי הוועדה את ההד התקשורתי שהתחרות זכתה לו, וכן את ההחלטה להפיק ארבע תוכניות דוקומנטריות שעקבו אחר התפתחות שירי הקדם אירוויזיון בארבעת העשורים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ