כשפייסבוק חיבקה את האינטרנט

בינה רשתית

שגיא חמץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שגיא חמץ

>> טוב, חיבוק הוא אולי לא המונח הנכון, אבל ברגעים אלה ממש שולח שוב מארק צוקרברג את מכונת האינטרנט שלו החוצה מהרשת החברתית אל רחבי האינטרנט ובחזרה. מרתק לראות איך פייסבוק צומחת וכיצד צוקרברג ממשיך לפתח את הרשת שלו תוך שהוא מתחשב בכל הכללים והכלים שלימדו אותו ענקי האינטרנט לפניו. בחודש החולף הכריזה פייסבוק על כמה שינויים שכדא לשים לב אליהם - בעיקר אם אתם חובבי אינטרנט או אמורים לנהל את עסקיכם או את נוכחות המותגים שלכם ברשת.

בפייסבוק, כפי שאפשר כבר לקבוע, מבינים ולומדים היטב את הגולשים ומסיקים שברשת הגולש הבודד, יחידת הקצה הקטנה ביותר, הוא גם הדמות המרכזית והחשובה ביותר. כעת מנסים בפייסבוק להקנות גם למותגים, מו"לים, מפרסמים ובעלי אתרים כלים שיאפשרו להם לנהל את האינטראקציה עם הגולש באופן טוב יותר.

בכמה מהלכים קודמים שנועדו לקרב בין האינטרנט לפייסבוק ובין פייסבוק לאינטרנט יצרה החברה את פייסבוק קונקט - מערכת שמאפשרת לגולש להתחבר לאתרים שונים ברשת עם שם המשתמש שלו מפייסבוק - ושיחררה את כפתור הלייק וכפתור השיתוף כדי שניתן יהיה להטמיע אותם בכל עמוד ברשת באופן פשוט וקל בדיוק כפי שנעשה בסיומם או לצדם של מרבית הטקסטים אליהם אתם נחשפים כיום ברשת.

כעת פייסבוק מתקדמת שני צעדים וניתן להטמיע באתרי הבית שלכם, במיניסייטים או בכל עמוד תוכן אחר שיש לכם ברשת את מערכת התגובות המשודרגת של פייסבוק, זו שבאמצעותה אתם מגיבים לסטטוסים של חברים כשאתם בפייסבוק.

מה זה אומר? נניח שאתם מותג והעליתם מאמר על מוצר חדש באתר החברה, כעת תוכלו להטמיע מתחתיו את מערכת התגובות של פייסבוק שמאפשרת שרשור של תגובות אחת לשנייה, לעשות לייק לתגובות ולייצר או לפחות לנסות לייצר שיחה על המוצר באופן כזה שהיא תהיה פומבית גם בפייסבוק של המשתתפים בה.

במקביל, שיחררה פייסבוק גם כלי מדידה חדשים המאפשרים למדוד את פעילות השיחה ואת האפקטיביות שלה מחוץ לרשת מה שפותח בפני מותגים עולם חדש של מידע על הגולשים וצוהר נוסף לעולם השיחה ברשת. מה זה אומר? ובכן נניח שאתם אתר TheMarker או לחלופין אתר שופרסל והטמעתם כפתור לייק בסוף כתבה או מאמר המופיע באתר שלכם. כל קורא שילחץ לייק יחשוף את הכתבה כלינק בפרופיל הפייסבוק שלו, חשיפה שאמורה להניב כמה הקלקות של חברים שלו מפייסבוק בחזרה לכתבה. כמה הקלקות? זה בדיוק מה שניתן כעת למדוד בזמן אמת - כמה הקלקות קיבלתם מהשיתוף שעשו הגולשים.

אז איך מייצרים יותר אינטראקציה? בדיוק כפי שאוספים יותר מחיאות כפיים בהופעה - מייצרים תוכן טוב יותר ומנהלים מגע קרוב וקשוב יותר לטעם ולצורכי הקהל. כאן אין לצערי מחיאות כפיים, אז אם לא אכפת לכם תעשו לי לייק. אשמח לראות כאן כמה מהחברים שלכם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ