נאום שלא שמענו השבוע | שרה פיילין

יוסי שריד
יוסי שריד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי שריד
יוסי שריד

תודה לעיתון "הארץ" שמאפשר לי לסכם את רשמי מהביקור הראשון שלי בהולילנד. ותודה מיוחדת ליוסי שריד שמסכים להביא לבית הדפוס. שמעתי שגם הוא היה פעם פוליטיקאי מבטיח והתרסק כמו הבטחות אחרות בקרקס הפוליטיקה.

אתם רואים, זה ההבדל בין הארץ שלכם לארץ שלי: "האנשים החושבים" באמריקה לועגים לי, ועיתון כמו "ניו יורק טיימס" מתנשא עלי כאילו הייתי מטומטמת. ואילו בישראל, דווקא העיתון-לאנשים-חושבים נותן לי במה. כאן הייתי נבחרת בקלי-קלות. המארח שלי, שמלווה אותי בסיורים, זרק לי טיפ: "אל תהיי בטוחה בכוונות הטובות שלהם במערכת", הזהיר, "יכול להיות שהם טומנים לך מלכודת". אבל שמתי לב שדני לא כל כך מוכר אצלכם, אולי גם אינו מכיר. כשיצאנו מהמנהרה המוזרה, שכבר מזמן הספיקו לנקות ממנה את הדם, שאלו אנשים מי זה האיש הצעיר שאתי. ואני אמרתי להם: ?מה, אתם לא מכירים את דני דנון?' ואחר כך הצהרתי משהו בזכות ירושלים יהודית לנצח.

שיא הביקור היה, כמובן, בארוחת הערב הרשמית במעון ראש הממשלה. אתם בוודאי מעוניינים בדיווח מלא. ובכן, זאת היתה פגישה מרתקת, ולא התקשינו למצוא לשון משותפת. בנג'מין הוא איש טלוויזיה כלבבי, וכבר בהתחלה, מיד לאחר שהציג לי את בנו החייל, הוא אמר בחביבות: "קראי לי ביבי".

אמנם בתקשורת דווח שנדון בעניינים מדיניים וביטחוניים, אך השיחה התפתחה בכיוון אחר. ביבי ואני הסכמנו שאובמה הוא לא בן אדם, ולא ברור מי הוא. פרטים חשובים וחשודים בביוגרפיה שלו לוטים בערפל, וייתכן מאוד שהוא מוסלמי שאוהב יותר את בני מינו מאשר את בני עמו.

סיפרתי לביבי על הימים הקשים שעברו עלי לאחרונה. האשימו אותי בהסתה, שדחפה משוגע אחד לירות במרכז מסחרי בטוסון אריזונה - להרוג אנשים וילדה ולפצוע חברת קונגרס מהמפלגה הדמוקרטית, שהפיצה דעות ליברליות. אז מי אשם כאן, שאלתי את ביבי: אני, שניסיתי להציל את אמריקה מביטוח בריאות נאצי, או היא, שהרעילה את הסביבה בדעותיה המסוכנות?

ביבי הבין ללבי ושפך את לבו. גם אותו האשימו בהסתה, סיפר, שבגללה נרצח אייזק רבין, שיחד עם הקלינטונים הוביל אתכם לאבדון. לא שכחו לו, לראש הממשלה שלכם, את הארון השחור מההפגנה בגראנדפה וילג', ואת המרפסת בג'רוזלם, שממנה ראו את רבין במדי אס-אס. סיכמנו בינינו, שגם אצלכם וגם אצלנו חייבות לקום בהזדמנות הראשונה ועדות חקירה לחתרנות השמאל, שטופל על פטריוטים חשדות שווא מלוכלכים.

גם שרה שלו היא אשה מקסימה ואינטליגנטית, צחקנו ואמרנו ששתינו מדברות כדבר שרה אל שרה, ולא כשרה אל מישל. הבנתי שהיא פסיכולוגית לילדים, ומניסיוני המשפחתי אני יודעת להעריך טיפול מקצועי בבני נוער. אני אוהבת נשים חזקות, שלא מתבטלות בפני בעליהן, וביבי הזכיר לי מאוד את טוד, בעלי. בסיום הערב, כשהזוג ליווה אותי לדלת, נפרדה ממני שרה כך: בכל פעם שתהיה לך בעיה בבית, אל תהססי להתקשר אלי ולהתייעץ; נחמד מצדה.

לי אין ספק שביקורי בישראל הרחיב את אופקי והעמיק את הבנתי בעניינים גלובליים בוערים. עד עכשיו הכירו בי כמומחית לרוסיה, כי מהבית שלי באלסקה אפשר לראות ביום בהיר את השכנה הענקית שלנו. ומעכשיו, יכירו בי כמומחית גם למזרח התיכון, לאחר שיחותי המאלפות עם ביבי ושרה, עם דני ועם רב הכותל. *

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ