השביתה מתקרבת? הרופאים דחו את הצעת האוצר לבוררות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

>> ישיבה נוספת בין נציגי הרופאים, הדורשים תוספות לשכרם, לבין משרד האוצר והמעסיקים הסתיימה ללא הסכמות. בתחילת השבוע הכריזו הרופאים על סכסוך עבודה, וייתכן כי יפתחו בקרוב בשביתה.

בישיבה שהתקיימה שלשום הביעו נציגי האוצר חשש משביתה, והציעו לרופאים לעבור למסלול של בוררות מוסכמת. עם זאת, אנשי האוצר הגבילו את סמכויות הבוררות רק לנושא השכר, כך שהבוררים לא יוכלו לעסוק בנושאים כמו תקינה, שר"פ (שירות רפואי פרטי), וביטוח אחריות מקצועית לרופאים - נושאים שהרופאים העלו כדרישות מהותיות.

הרופאים, שאינם שוללים בוררות, דחו את ההצעה בטענה כי הם מתנגדים לכך שהבוררות תעסוק בשכר בלבד. "זו הצעה לא רצינית שמעקרת את הנושאים החשובים שחרתנו על דגלנו", אומרים בהסתדרות הרפואית, שבראשה עומד ד"ר לאוניד אידלמן.

גם בנושאים אחרים לא חלה כל התקדמות. פגישה נוספת נקבעה ליום חמישי הבא, שלושה ימים בלבד לפני שיחלפו שבועיים מיום ההכרזה על סכסוך עבודה, והרופאים יוכלו הרופאים לנקוט צעדים ארגוניים ובשביתה.

השבוע הודיע משרד הבריאות כי הרופאים הכריזו מוקדם מדי על סכסוך עבודה, בטרם מיצו את המשא ומתן עם האוצר.

בינתיים, שביתת העובדים הסוציאליים נמשכת זה השבוע השלישי. איגוד העובדים הסוציאליים, בראשות יצחק פרי, החליט לקיים ביום ראשון הפגנה של אלפי עובדים סוציאליים מול משרד האוצר בירושלים. בהפגנה צפויים להשתתף גם מאות סטודנטים. משתתפי ההפגנה מבקשים למחות בכך על החלטת משרד האוצר שלא להיכנס להידברות עם האיגוד על דרישות השכר החדשות שלו, למרות פנייתו של פרי לקיים הידברות בין הצדדים. בנוסף צפויות יוזמות עצמאיות בשטח של עובדים סוציאליים לקיים פעולות מחאה, בהן מסע איטי של מכוניות בין תל אביב לירושלים.

העובדים הסוציאליים אינם מקבלים שכר עבור ימי השביתה. חרף זאת הודיע אתמול ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, שהעובדים הסוציאליים המועסקים בעירייה יקבלו את שכרם הרגיל. בכך מצטרפת עיריית עכו לעיריית אשדוד, שאף היא הודיעה שתשלם את שכר העובדים הסוציאליים המועסקים אצלה כרגיל.

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ