האישום נגד מבצעי הרצח הכפול בב"ש: "רצחו תמורת אלף שקלים"

לפי כתבי האישום שיוגשו ביום ראשון, הרצח הוזמן בכלא ובוצע בגלל "משחקי אגו", בקטטה שבה הכה הנרצח אח של אסיר

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

כתבי אישום יוגשו ביום ראשון נגד שבעה חשודים במעורבות ברצח ורוניקה קו ומשה אחייב, בבאר שבע, באוגוסט 2010. המשטרה התירה אתמול את הדבר לפרסום, ומסרה שהרצח הכפול בוצע תמורת אלף שקלים. שלושה מהחשודים יואשמו ברצח, שלושה בסיוע לרצח, וחשוד נוסף יואשם בהזמנת הרצח. לטענת המשטרה, הרצח בוצע בשל "משחקי אגו".

החשודים ברצח הם סרגיי אמירוב, דימיטרי סקורדוק ואיגור צ'ירוני. החשודים בסיוע לרצח הם רוני אגייב, ולדימיר לווילקו והיימן אבו קררניית. החשוד בהזמנת הרצח הוא מיכאל טנסקי.

לדברי סנ"צ דודו בואני, מפקד יחידת החקירות המרכזית במשטרת הנגב, "זה היה רצח מזעזע. הרוצחים נכנסו לדירה, פתחו את הדלת ופשוט ירו בשניים, שאין עבר להם פלילי בבאר שבע. הבחורה נרצחה על לא עוול בכפה".

עוד אמר סנ"צ בואני, כי הרצח אירע לאחר תקרית ש"בה אחייב היה מעורב בהכאת אחיו של אסיר בכלא אשל בבאר שבע, ראוף שלומוב שמו. מהכלא ניתנה הנחיה לרצוח את אחייב. הרוצחים באו מחוץ לבאר שבע, מאזור המרכז, בעיקר בת ים. הוכנה להם דירת מסתור בעיר. הם לא הכירו את הקורבן. אנשי קשר בעיר הצביעו עבורם על דירתו של אחייב, נתנו להם כסף ומכונית. ככל הידוע לנו הם קיבלו אלף שקל על ביצוע הרצח".

לפי חקירת המשטרה, כמה ימים לפני הרצח השתתף אחייב, בן 24, בקטטה שפרצה באחד הקיוסקים בבאר שבע, לאחר ויכוח על תשלום בעד משקאות. אחייב, שהתאמן בהיאבקות, "הפליא במכותיו בקטטה רבת משתתפים", טוענת המשטרה. לאחר הקטטה, אחד המעורבים בה הציע לאחייב לצאת מהעיר לשבועיים. הוא סירב.

לפי כתב האישום, משתתף אחד בקטטה, רובשן שלומוב, הוא אחיו של ראוף שלומוב, בכיר בארגון פשע של יוצאי בריה"מ ואסיר בכלא אשל. אסיר נוסף, גם הוא מבכירי הפשיעה הרוסית בישראל, שילם לרוצחים 1,000 שקלים בעד רצח אחייב. לאחר שהחשודים קיבלו הנחיות ממזמין הרצח, שכרו הרוצחים דירה בבאר שבע, קנו אקדח ועשו הכנות.

עוד עולה מכתב האישום שוורוניקה קור, בת 17, הכירה את אחייב יומיים לפני הרצח. כשהרוצחים באו לדירה לא היה בכוונתם לרצוח אותה, אבל מכיוון שראתה אותם הורגים את אחייב, הרגו גם אותה. לדברי ראש מחלק התשאול בימ"ר נגב, רפ"ק ערן כהן, "למעשה, זמן קצר לפני הרצח, אחייב אסף את ורוניקה מביתה ובא אתה לחדרו". לדבריו, "הקטטה היתה בקיוסק ?בון-בון', ובין האנשים שאחייב הרביץ להם היה אחד שביקש לקחת משקה בלי לשלם. לאיש הזה יש אח אסיר בכלא אשל, בעל מעמד גבוה מאוד. הוא התחבר לאדם נוסף, שהעביר את ההנחיה לבצע את הרצח".

בחודשים שלאחר הרצח עצרה המשטרה כמה חשודים. לאחר שגיבשה חומר ראיות רב, הצליחו החוקרים לגייס עד מדינה, שחיזק את הראיות נגדם. בחקירה נחשפה לשוטרים שיטת הפעולה של הרוצחים. לדברי רפ"ק כהן, "בשל פגיעה בכבוד של אחד האנשים, ניתנה ההנחיה לבצע את הרצח ונעשו פעולות לממש אותו. בפשיעה הרוסית, לפגיעה בכבוד יש הרבה מאוד משמעות. היו שלושה בני אדם שביצעו את הרצח, וכתב האישום יוגש נגדם".

סטניסלב אחייב, אביו של הנרצח, אמר אתמול ש"מאז הרצח, החיים של המשפחה השתנו. אמא שלו כל הזמן בוכה ואנחנו כל הזמן במתח. הילד שלי היה ילד טוב, הוא לא היה עבריין. באנו לישראל כי חשבנו שהכל טוב פה, לא חשבתי שיכולים לעשות דברים כאלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ