גראד נחת באשדוד, שלושה קסאמים נורו לעוטף עזה

עוד נורו מהרצועה חמישה פצמ"רים. בכל אירועי הירי לא היו נפגעים. צה"ל תקף משגר גראדים ומחסן אמצעי לחימה. הצבא נערך לפרוס בדרום סוללה של "כיפת ברזל" בתחילת השבוע הבא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טווח הרקטות שבידי החמאס
יום קרב נוסף בדרום: רקטת גראד נורתה אתמול בשעות אחר הצהריים מרצועת עזה לאשדוד, ושלוש רקטות קסאם נורו ליישובי עוטף עזה - אחת מהן נחתה באזור שדרות. בנוסף, נורו חמש פצצות מרגמה (פצמ"רים) ליישובי עוטף עזה. בכל האירועים לא היו נפגעים. צה"ל תקף ברצועה בשעות הבוקר ובשעות הערב, ולטענת גורמים פלסטיניים בעזה, אדם אחד נפצע קשה בתקיפה של חיל האוויר. לפי צה"ל, חיל האוויר פגע במשגר גראדים ובמחסן אמצעי לחימה.

ערוץ 10 פרסם אתמול כי בתחילת השבוע הבא יפרוס צה"ל בדרום סוללה של מערכת היירוט "כיפת ברזל". גורם בחיל האוויר אישר את הדברים בשיחה עם "הארץ". עם זאת, יש לציין שסוללה אחת של המערכת צפויה לספק הגנה מצומצמת בלבד ליישובי הדרום. בנוסף לכך, המערכת עדיין נמצאת בתהליך של כניסה למבצעיות, והיעילות שלה בהגנה על יישובים בשלב זה מוגבלת.

כתוצאה מההסלמה בדרום לא יתקיימו מחר לימודים בבאר שבע, באשדוד, באשקלון ובקריית גת. בסך הכל יישארו כ-150 אלף תלמידים בבתיהם. בשדרות וביישובי עוטף עזה יתקיימו הלימודים כסדרם לאור העובדה שמוסדות החינוך מוגנו.

בפיקוד העורף מתחו אתמול ביקורת על ההחלטה של ראשי הערים בדרום להשבית את הלימודים בעקבות נפילות הרקטות. עם זאת, מכיוון שלא הוגדר "מצב חרום בעורף", ההחלטה היא עדיין בידי ראשי הרשויות. אלוף-משנה יורם לב-רן, מפקד בית הספר לחילוץ והצלה של הפיקוד, אמר: "אנו מקיימים הערכות מצב רצופות עם ראשי הרשויות, אתמול נפגש גם האלוף עם ראשי רשויות. אנחנו המלצנו לא לשבש את הלימודים, כי רוב מערכת החינוך ממוגנת כראוי, אך המנדט בנושא הזה הוא לא שלנו".

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', ביקר אתמול בבאר שבע, באשדוד ובאשקלון. אהרונוביץ' אמר כי "אנחנו מתמודדים עם אויב המסתתר מאחורי אזרחים. עלינו לפעול בצורה שקטה ומדודה ולא מהבטן. על ממשלת ישראל להבטיח את הביטחון האישי של תושבי הדרום. יש לפעול ביד קשה מול החמאס וארגוני הטרור למען החזרת היציבות והשקט. אנחנו לא ניתן לאף אחד לפגוע באזרחי המדינה. מי שעומד מאחורי הירי ואחראי לו היא תנועת החמאס".

ראשי הג'יהאד האיסלאמי ברצועה הודיעו אתמול כי הם אינם רוצים בהסלמת העימות עם ישראל. ראשי הג'יהאד טענו כי אם ישראל תהיה מוכנה להפסיק את האש, גם הם יהיו מוכנים לשקול זאת.

ח'אלד בטש, אחד מראשי הארגון, אמר כי אם "האויב הציוני" יפסיק את התוקפנות שלו, הרי שהג'יהאד יהיה מחויב להבנות בדבר הפסקת אש. הוא הוסיף כי אם "האויב ימשיך, יש לפעול מולו רק בצורה של תגובה קשה".

במקביל יצאו אתמול לדמשק שניים מראשי הג'יהאד, השייח' נאפז עזאם ומוחמד אל-הינדי, כדי לדון שם עם צמרת הג'יהאד בדבר הפסקת אש. לא ברור עד כמה נתון הג'יהאד להשפעתן של דמשק וטהראן בימים אלה, ואם הן אלה שלוחצות על הג'יהאד להסלים את הלחימה בעזה. במקביל נמסר אתמול כי הרשות הפלסטינית עצרה שניים מבכירי הג'יהאד האיסלאמי בג'נין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ