אזעקה פעלה ביבנה, הבהלה הגיעה עד ראשון לציון

המקלטים בראשל"צ לא ייפתחו

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

העובדה שרקטת גראד נחתה אתמול בחלקה הצפוני של אשדוד, לצד דיווחים מוטעים ואזעקות שהתריעו על נפילות צפוניות אף יותר, גרמה לבהלה ביבנה ואף בראשון לציון.

"קיבלתי עשרות שיחות טלפון מבוהלות וההיסטריה בעיר היתה גדולה", סיפר גיא דוידוביץ, תושב יבנה, "אני לא זוכר דבר כזה, אפילו לא בזמני עופרת יצוקה. השמועות בעיר דיברו על רקטה שנחתה בצפון העיר, כלומר כזו שריחפה מעל כל הבתים ביבנה. בסוף התברר שהגראד נחת באשדוד, אבל אין ספק שגם המחשבה הזאת מפחידה".

אתמול בשעות הצהריים התקבלו דיווחים סותרים על מיקום הנפילה באזור. קולות הנפץ הגיעו גם לראשון לציון, ולמוקד העירוני והמשטרתי בעיר הגיעו מאות שיחות טלפון של אזרחים מבוהלים, שביקשו לבדוק אם איום פגיעת הרקטות התרחב גם לעיר הרביעית בגודלה. דקות ספורות לאחר מכן, מיהרו בפיקוד העורף להוציא הודעת הרגעה שהבהירה כי לא נפלה רקטה באזור, ושהפיצוצים שנשמעו קשורים כנראה לרקטה שנחתה באשדוד.

"היו שמועות במשך דקות שנפלה רקטה גם בראשון, אבל בסוף התבדינו", אמר מיקי אלון, יו"ר ועד ההורים העירוני בראשון לציון, "ברור שאם דבר כזה יקרה אנחנו נשבית את הלימודים בעיר, אבל כל עוד הסיטואציה הזאת רחוקה אין בשביל מה ליצור פאניקה".

בעיריית ראשל"צ ציינו בעקבות הפרסומים כי אין כוונה לפתוח את המקלטים, אך העירייה אכן נערכת להסלמה נוספת, על פי הנחיות פיקוד העורף. אנשי פיקוד העורף המשיכו לקיים אתמול שיחות עם ראשי הרשויות בדרום ובמרכז, כדי לעדכן אותם במתרחש.

לדברי מוטי נחמני, מנכ"ל החברה לביטחון וסדר ציבורי בעיר, לא נשמעה אזעקה בעיר וכל הדיווחים מקורם בטעות, שהובילה לדקות של חרדה בעיר. "למעשה, אין היום עיר שלא נמצאת בטווח הטילים", אמר נחמני, "לכן, בכל ניידת פיקוח שלנו יש מפתחות למקלטים ואלו מוכנים לפתיחה ברגע". לצד זאת, הודה נחמני כי כמו ברשויות נוספות בישראל קיים מחסור במספר המקלטים הקיימים.

בגן יבנה החליטו לא להמתין לנפילת רקטות בשטחה, ולאחר התייעצויות שנערכו עם נציגי פיקוד העורף הוחלט שלא לקיים מחר לימודים ביישוב. "אשדוד וגן יבנה מאוד קרובות זו לזו, ואנחנו זוכרים שבעופרת יצוקה נפל טיל ליד בית הספר רימון כאן", סיפר קרלוס איקלרס, תושב גן יבנה, "החליטו לנקוט משנה זהירות בעניין הזה וטוב שכך. אחרי הכל, בגן יבנה כבר רגילים לאזעקות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ