וול סטריט מחקה את הירידות עקב רעש האדמה ביפאן; נאסד"ק קפץ בכ-4% בשבוע

האג"ח הממשלתיות בארה"ב רשמו את הירידה השבועית החדה מאז פברואר; מדד הפחד VIX צלל ב-40% בתוך 7 ימים

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד הלפרן

>> בורסות וול סטריט רשמו עליות ביום שישי ובשבוע החולף כולו, ומחקו בכך את הירידות שרשמו בעקבות רעש האדמה ביפאן. זאת על רקע דו"חות כספיים חיוביים במגזר הטכנולוגיה ונתוני צמיחה כלכלית טובים מהצפוי שפורסמו ביום שישי.

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4% ל-12,220 נקודות והשלים עלייה שבועית של 3%; מדד 500 S&P הוסיף 0.3% ל-1,313 נקודות והשלים עלייה של 2.7% בשבוע החולף; ומדד נאסד"ק עלה ב-0.2% ל-2,743 נקודות והשלים קפיצה שבועית של 3.7%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות רשם ירידות זה היום השביעי ברציפות. התשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.04% ל-3.44%. בסיכום שבועי זינקה התשואה ב-0.16% - העלייה השבועית החדה ביותר מאז ראשית פברואר.

סימן נוסף להתפוגגות החששות שהעיבו על השווקים מאז רעש האדמה ביפאן סיפק מדד התנודתיות של וול סטריט (VIX). המדד, שנסחר בבורסת האופציות של שיקאגו ושידוע בכינויו "מדד הפחד" - שכן הוא מספק אינדיקציה מסוימת לרמת הפחד של המשקיעים בוול סטריט - צנח בכ-40% בתוך שבעה ימי מסחר. זו הנפילה החדה ביותר שרשם המדד במספר ימי מסחר זה מאז השקתו לפני שני עשורים.

התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון הרביעי של 2010 בקצב שנתי של 3.1%, לעומת צמיחה של 2.8% שעליה הצביעו נתונים ראשוניים שפורסמו בחודש שעבר. כלכלנים צפו צמיחה של 3% ברבעון. בשנת 2010 כולה צמחה כלכלת ארה"ב ב-2.9%. זה הגידול החד ביותר זה חמש שנים, לאחר ירידה של 2.6% בתוצר ב-2009.

מדד אמון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן וספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס ירד במארס ל-67.5 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר זה חמישה חודשים. רמתו בפרואר היתה 77.5 נקודות. הירידה של המדד היתה חדה יותר מהנתונים הראשוניים שפורסמו מוקדם יותר החודש שהצביעו על 68.2 נקודות. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מעט יותר מתונה לרמה של 68 נקודות.

אורקל עלתה ב-1.6%. ענקית התוכנות העסקיות האמריקאית דיווחה ביום חמישי על רווח רבעוני גבוה מהצפוי וזינוק של 37% במכירות על רקע המשך התאוששות ההשקעות בטכנולוגיית מידע במגזר העסקי. אורקל, חברת התוכנה השלישית בגודלה בעולם, גם הגדילה את הדיווידנד הרבעוני ב-20% וסיפקה תחזית של מכירת רישיונות תוכנה חדשים לרבעון הנוכחי שעלתה על תחזיות האנליסטים.

אקסנצ'ר עלתה ב-4.5%. חברת הייעוץ הטכנולוגי השנייה בגודלה בעולם דיווחה על זינוק חד מהצפוי ברווחיה והכנסותיה הרבעוניים וסיפקה תחזית הכנסות גבוהה מהצפוי לרבעון הנוכחי ותחזית רווח שנתית גבוהה מתחזיות האנליסטים. RIM (ריסרץ' אין מושן) הקנדית, יצרנית בלקברי, הזהירה כי רווחיה והכנסותיה ברבעון הנוכחי יהיו נמוכים מתחזיות האנלסיטים. בתגובה נפלה מנייתה ב-11.3%.

מגל מערכות ירדה ב-0.3%. החברה הודיעה ביום חמישי כי חתמה על חוזה עם חברת מחקר, הקשורה לספק אנרגיה בארה"ב, למימון פיתוח ושיפור הטכנולוגיה של מוצר ה-Pipeguard של החברה המיועד להגנה על צינורות גז. מטרת הפיתוח היא לשדרג ולהתאים את המוצר, שפותח במקור כדי להגן על צינורות נפט מפני פעולות טרור במדינות עולם שלישי, ליישום הנדרש במדינות מפותחות.

כתבות מומלצות

לפיד. הכי ישראלי כי מסאפר יטא מצלצל לו מוכר, אבל הוא לא יזכור בדיוק מאיפה

מה ישראלי בעיני? יאיר לפיד. הוא תמצית השחצנות וההכחשה

ליעד. ממשיך להיות תמים

חתונמי טמנה מוקשים לזוג החלש ביותר, וכצפוי הוא התרסק על המסך

סלט "אורז" בר, קישואים ונענע

ליד המנה העיקרית, או במקומה: 16 סלטים עם אורז שהולכים טוב עם קיץ

חגית משולם

אחרי שנים של המתנה לדיור ציבורי, שתי אמהות נואשות עשו צעד קיצוני

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ