אינקיה זכתה במכרז בפרו בהיקף של מיליארד דולר

אינקיה תספק חשמל לחברת החשמל הפרואנית לתקופה של 15 שנים, בהיקף שנתי של 75 מיליון דולר לשנה, החל ב-2015

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

>> חברת אינקיה, שבבעלותה המלאה של החברה לישראל, זכתה במכרז לאספקת חשמל לחברת החשמל הממשלתית של פרו מתחנות הידרו-אלקטריות חדשות בפרו בהיקף של 200 מגה-ואט. אינקיה תספק את החשמל לתקופה של 15 שנים בהיקף שנתי של 75 מיליון דולר לשנה, כלומר בהיקף כספי כולל של 1.1 מיליארד דולר החל במחצית השנייה של 2015.

הזכייה במכרז תאפשר לאינקיה להתקדם בסגירה הפיננסית בנוגע להקמת הפרויקט המתוכנן Cerro del Aguila, שהיקפו הכולל 400 מגה-ואט בעלות מתוכננת של 750 מיליון דולר. החברה לישראל העמידה ערבות בנקאית לטובת אינקיה.

על פי הערכות, אינקיה נערכת לגיוס 200 מיליון דולר בהנפקה של איגרות חוב בבורסה של ניו יורק באמצעות החתמים מריל לינץ', בנק אוף אמריקה וקרדיט סוויס, לצורך מימון הקמתה של תחנת הכוח ההידרו-אלקטרית.

אינקיה מרכזת את פעילותה של החברה לישראל בשוק האנרגיה באמריקה הלטינית. החברה מחזיקה ביצרנית החשמל הגדולה בפרו, חברת Edegel (21.1%), שלה כושר ייצור של 1,700 מגה-ואט בשבעה אתרים לייצור חשמל הידרו-אלקטרי בהספק של 50-350 מגה-ואט כל אחד. אדחל, שנמצאית בשליטת Enel האיטלקית, היא אחת מ-10 החברות הציבוריות הגדולות בפרו ודירוג האשראי שלה הוא AAA.

אינקיה מחזיקה גם בחברת Kallpa (74.9%) בפרו שחתמה על הסכם לאספקת חשמל בהספק של 560 מגה-ואט לתקופות של שמונה עד 10 שנים החל ב-2014 בהיקף כספי של 1.5 מיליארד דולר. אינקיה מחזיקה גם בחמש חברות חשמל במרכז אמריקה.

ההספק הכולל של תחנות הכוח שבידי אינקיה הוא 3,000 מגה-ואט. אינקיה הרוויחה 11 מיליון דולר במחזור של 88 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2010, בהשוואה לרווח של 9 מיליון דולר במחזור של 91 מיליון דולר ברבעון המקביל לו ב-2009. ההשקעה באינקיה רשומה בשווי של 409 מיליון דולר בספריה של החברה לישראל, שהעמידה בנוסף להשקעתה במניותיה של אינקיה גם הלוואת בעלים שיתרתה 136 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

לייבזון עם המפגינות. לא מצאה או לא חיפשה

״תמונה מורכבת״, סיכמה יונית לוי את הדיווח. ככה לא עושים חדשות

סרינה וויליאמס מתאמנת על הדשא במגרש המרכזי, לקראת טורניר ווימבלדון

אחרי שנה בלי טניס ומאמן, סרינה מתכוננת לקאמבק. או לפרישה

אלברט אסקולה ואסי אסקולה ב"אין עוד אהבה כזאת"

יש רק אירוע אחד ברזומה של אסי עזר שלא התנהל מול המצלמה

MADE BY MAC 

12.04.2004

ביטחון המדינה לפני הכל. זו בדיוק הליבה של תרבות האונס

הפריטים המוצעים למכירה. הוצגו בבית החוקרת מאז הניסוי

נאס"א מנסה להשיב לידיה אבק ירח ושלושה תיקנים מתים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ