>> תאגיד עובדי אל על הביע בשבוע שעבר בפני רשות ניירות ערך התנגדותו להסדר שהתגבש בין הנהלת אל על למנכ"ל החברה לשעבר, חיים רומנו, בדבר החזר כספים חלקי שלטענתם קיבל שלא כדין, וכן לפנות בתביעת נגזרת בעניין זה לבית המשפט המחוזי בתל אביב - כך נודע ל-TheMarker.

החישוב לשכרו של חיים רומנו העניק לו תוספת של כ-5 מיליון דולר. מאחר שהבונוסים הגדולים של רומנו התקבלו בשנים שבהן אל על צברה הפסדים, התערבה הרשות לניירות ערך בעניין. לכן הגיע רומנו להסדר עם החברה שלפיו הוא יחזיר מיליון דולר בלבד מסך הבונוסים שקיבל. אל על חויבה בידי רשות ניירות ערך לשלם קנס של 1.5 מיליון שקל בעקבות המקרה.

תאגיד עובדי אל על אף החליט להיענות בחיוב לפניית יו"ר מועצת המנהלים של אל על, עמיקם כהן, ולא לפנות בתלונה למשטרה על תשלומי כספים שלא כחוק לבכירי החברה כחלק מחלוקת בונוסים, אלא להגיש תביעה משפטית בעניין.

מהלכי תאגיד עובדי אל על, המחזיק 6.8% ממניותיה של חברת התעופה, מגיעים בעקבות דרישתו המקורית של מזכ"ל נציגות עובדי אל על ויו"ר התאגיד, יוסי לוי, שהנהלת החברה תפעל להחזרת כספי בונוס מהמנכ"ל לשעבר ומבכיריה - הכלולים בדו"ח הרשות לניירות ערך - כמי שקיבלו בונוסים כספיים, בנוסף למנכ"ל החברה לשעבר רומנו. דו"ח הרשות לניירות ערך פירט שורה של סמנכ"לים שחלקם עדיין ממשיך להחזיק בתפקידם כמי שקיבלו מענקים שלא כדין.

הרשימה כוללת את סמנכ"ל משאבי האנוש ראובן ורובניק, שקיבל 200 אלף שקל; סמנכ"ל הכספים, ניסים מלכי, עם בונוס של 300 אלף שקל; סמנכ"ל מסחר לשעבר, יואב לוי, עם 300 אלף שקל; סמנכ"ל התחזוקה לשעבר, שמואל פלדל, עם 270 אלף שקל; סמנכ"ל השיווק, דוד מימון, עם 200 אלף שקל; סמנכ"ל מחשבים, עופר צברי, עם 70 אלף שקל; סמנכ"ל המבצעים לשעבר, ליאור יבור, עם 350 אלף שקל; היועץ המשפטי, אמיר שרף, עם 200 אלף שקל; ומבקר הפנים לשעבר, אלי רייך, עם 80 אלף שקל.

אל על בחרה לא להגיב לידיעה.

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ