להגן על הסטודנטים של צפת

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

המכללה האקדמית צפת עוברת ימים קשים. הסטודנטים הערבים במכללה חווים רגעים עצובים, משפילים ואלימים. הסטודנטים היהודים מבוהלים ואובדי עצות. הסטודנטים הערבים רוצים לפרוק את זעמם, אך אינם חפצים לפעול באלימות, והמכללה האקדמית צפת עושה כל שלאל ידה כדי לספק לסטודנטים במה לשיח רב תרבותי.

אלא שבאוויר מרחפת שתיקתו הרועמת של הרב שמואל אליהו, שבכוונה או שלא בכוונה, אמירותיו מצמיחות אט אט אלימות קשה נגד הסטודנטים הערבים בצפת, אלימות המחלחלת עמוק אל מרקם היחסים העדין בין האזרחים הערבים לאזרחים היהודים של מדינת ישראל.

יום אחד אנחנו, מרצי המכללה האקדמית צפת ותלמידיה (בשיתוף עם הנהלת המוסד) יוזמים דיונים על הקונפליקט, ולמחרת עולות מכוניותיהם של סטודנטים ערבים באש וכתובות גזעניות מרוססות על קירות המכללה.

בשעה לא קלה זו, גילו מנהיגות הסטודנטים הערבים והיהודים כאחד. הם גינו את האלימות, דחקו את קולות הגזענות באסיפות משותפות, ונשאו נאומי אחווה ופיוס. המכללה האקדמית צפת הבטיחה לעמוד על המשמר ולגונן על הסטודנטים שלה מפני מעשי אלימות. אני קורא לסטודנטים הערבים שלא להיגרר אחרי פרובוקציות. אני קורא לסטודנטים היהודים להמשיך ולתמוך בחבריהם ללימודים, ואני קורא למכללה להמשיך ולגנות אלימות וגזענות, ולהגן על הסטודנטים.

המכללה האקדמית צפת היא הפנים היפות של הרב תרבותיות ושל הדיאלוג האמיתי בחברה הישראלית השסועה. על משטרת ישראל להמשיך ולהגן על תושבי העיר צפת ועל הסטודנטים שלה, ועל היועץ המשפטי לממשלה להמשיך ולומר את דברו על גבולות חופש הביטוי של נושאי משרה ציבורית.

על נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הביטחון, שר החוץ, השר לביטחון פנים, שאר חברי הממשלה וחברי הכנסת לגנות כל אלימות. אני קורא גם לראש העיר צפת לפעול לאלתר, כדי להגן על המוסד האקדמי המקשט את העיר שבראשה הוא עומד. אני קורא לרב שמואל אליהו לשבור את שתיקתו ולגנות כל מעשה אלימות. שתיקתכם רועמת - אייכם?

ד"ר מוחמד ס. ותד

בית הספר למשפטים, המכללה האקדמית צפת

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ