מענק של 500 שקל בחודש לסטודנטים שישכרו דירה בבאר שבע

שלומית צור
שלומית צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומית צור
שלומית צור

>> סטודנטים שישכרו דירה בעיר העתיקה בבאר שבע יקבלו מענק של 500 שקל בחודש - כך החליטה אתמול ועדת שרים לענייני הנגב והגליל בראשות המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום. הסיוע יוענק במשך שנה בעלות כוללת של 4.8 מיליון שקל, שימומנו על ידי המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומשרד האוצר.

החלטה זו התקבלה בהמשך להחלטת הממשלה מאוגוסט 2009, להמשיך את פיתוח העיר העתיקה בבאר שבע במסגרת מדיניות הממשלה לפיתוח הנגב ושיפור איכות החיים בו. הקריטריונים לקבלת המענק יכללו מצב סוציו-אקונומי של הסטודנט ומשפחתו, הצטיינות אקדמית, מעורבות חברתית ושנת הלימודים, וייקבעו על ידי צוות המשותף למשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הנגב ועיריית באר שבע.

בשנים האחרונות הקצתה הממשלה 18 מיליון שקל לפיתוח העיר העתיקה בבאר שבע במטרה לסייע לה להפוך למוקד משיכה תיירותי, מרכז תרבות בילוי ופנאי עבור כל תושבי הנגב.

"באוניברסיטה ובמכללות בנגב לומדים כיום כ-30 אלף סטודנטים", אמר השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום. "מטרת ההחלטה על תמיכה וסיוע בשכר דירה היא למשוך צעירים אלה להתגורר בעיר העתיקה, מה שיעזור בפיתוחה וחיזוקה. סטודנטים וצעירים הם נדבך חשוב ומשמעותי, ואנו בדרך להגשמת החזון להבאת 300 אלף מתיישבים נוספים לנגב בעשור הקרוב. אנו פועלים להשארת את הצעירים בעיר עם תום לימודיהם ומובילים פרויקטים ומיזמים שיביאו את הסטודנטים לבנות בנגב את עתידם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ