שר השיכון: "להוציא צווי פינוי לבניינים מסוכנים"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

>> "כל תחנות המשטרה בישראל יקרסו ברעידת אדמה" - כך הזהירה אתמול נציגת משטרת ישראל, סגן ניצב סימון שייביץ, שהופיעה בדיות הוועדה לביקורת המדינה בדו"ח המבקר על היערכות המדינה לרעידות אדמה.

השר בני בגין, האחראי מטעם הממשלה על היערכות הרשויות לרעידת אדמה, ביקש להרגיע ואמר כי "מקום הסיכון העיקרי הוא בקע ים המלח ורעידה משם זה אירוע נדיר ביותר. כשמנסים להטיל על החברה בישראל היערכות לדבר כזה, זה מעל ומעבר למה שצריך. אין תפקיד הממשלה להפחיד את הציבור".

שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, קבל על כך שעדיין נדרש רוב 66% מהדיירים בבניין כדי לבצע תוכנית תמ"א 38: "צריך להוציא צווי פינוי בבניינים מסוכנים. אנו דורשים תקציב לחיזוק המבנים - ולא מקבלים. את דירות עמידר במקומות הרגישים יותר מבחינה גיאוגרפית לרעידה נשקם בשנה הקרובה רק עם 90 מיליון שקל שאושרו, אף שאנו צריכים כ-450 מיליון שקל. מדובר בכ-4,000 דירות בלבד. משרד האוצר מחלק את הכסף ועליו צריך להיות הלחץ". יו"ר הוועדה, ח"כ יואל חסון (קדימה), אמר כי לא יהיה מנוס מהקמת גוף שיעקוף את הרשויות המקומיות, ויהיה בעל סמכות בעניין תמ"א 38.

מנכ"ל התאחדות הקבלנים, מוטי כידור ציין כי ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, מכשיל את חיזוק המבנים בעיר ובכך מתנער מאחריותו לתושבים הגרים בבניינים הזקוקים לחיזוק. לעומת זאת ראשון לציון, רחובות ורמת גן מאפשרות להוסיף גם ארבע קומות אם ניתן. לדבריו, עמדת ההתאחדות היא כי תמ"א 38 היא מכשיר מצוין לחיזוק מבנים ואסור לוותר עליו בגלל התנגדות ראשי עיריות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ