הכל אישי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

מפלגת העצמאות האנרגטית

הוויכוח סביב שאלת כדאיות הסבסוד של ייצור חשמל באנרגיה סולארית על ידי המדינה הגיע אתמול לחדר הישיבות של סיעת העצמאות הטרייה. בתום ישיבה מיוחדת שהקדישו לעניין, החליטו השרים אהוד ברק, מתן וילנאי, אורית נוקד, שלום שמחון ויו"ר הסיעה, ח"כ עינת וילף, לשגר אל ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואל שרי האוצר, התשתיות והגנת הסביבה, מכתב הקורא להם להפשיר במהירות את הפרויקטים המוקפאים להקמת השדות הסולאריים ברחבי ישראל.

לשניים מחברי הסיעה, השרים שמחון (יוצא תנועת המושבים) ונוקד (שרת החקלאות וחברת קיבוץ), עניין אישי רב בנושא, עקב זיקתם לענף ההתיישבות החקלאית - משום שהקמת השדות הסולאריים הגדולים מתוכננת ברובה על קרקעות חקלאיות. לדעת משרד האוצר, הפרויקטים המדוברים כרוכים בייקור תעריף החשמל בשיעור של עד 20,% ולכן עיכב את הקמתם עד שתיבחן מחדש כדאיותם הכלכלית. ואולם, לטענת חברי סיעת העצמאות, "תחום האנרגיה הסולארית הוא בעל פוטנציאל עצום לשדרוג מעמדה של ישראל. האירועים האחרונים הן באיזור והן ביפאן מוכיחים את הטעות הקשה שיש בהתייחסות לנושא האנרגיה מההיבט הכלכלי הצר".

אבי בר-אלי

הערך הישראלי-סיני

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' זהר גושן, טס שלשום לנסיעת עבודה בבייג'ין, לצד מנהלת המחלקה הבינלאומית ברשות, עו"ד יעל אלמוג. השניים, שנסעו לביקור בן מספר ימים, אמורים להיפגש עם גורמים ברשות ניירות ערך בסין ולפי הערכות הם צפויים לשחרר מסין הודעה משותפת בנוגע לגורמים בסין.

השוכר הבעייתי: השגריר בישראל

שופט בית משפט השלום בהרצליה שלמה פרידלנדר, קבע באחרונה כי שגריר חוף השנהב בישראל, ריימונד קונדו קיסי, ישלם כמיליון שקל לבניהו סכאי, בעל וילה בכפר שמריהו, שאותה שכר השגריר. השגריר שכר את הווילה לשלוש שנים החל מ-2007 תמורת 426 אלף דולר לכל התקופה, אך בפועל ביטל את ההסכם באמצע התקופה, כששילם רק 149 אלף דולר. בעל הווילה דרש, באמצעות עו"ד אריה אידליסט פריצקי, כי השגריר ישלם לבעל הנכס את יתרת דמי השכירות כמוסכם. השגריר טען, באמצעות עו"ד גדעון היכל, כי ביקש לצאת מהסכם השכירות בגלל ליקויים במערכת מיזוג האוויר בווילה ונזילות של מי גשמים.

השופט פרידלנדר דחה את הטענה, וציין כי סביר יותר להניח כי השגריר ביטל את החוזה על רקע ירידות המחירים באזור, וכי הליקויים בווילה שימשו רק כתירוץ כדי לבטל את העסקה. השופט קבע כי על השגריר לשלם את יתרת יתרת דמי השכירות.

במידה שתהיה לשגריר בעיה במציאת נכס ללון בו, הוא תמיד יוכל לקפוץ לביתו בעתלית של יו"ר תעשיות מלח לשעבר, אלון דנקנר, המשמש קונסול כבוד של חוף השנהב.

רז סמולסקי

הסוד הוא ביוגורט

צמרת המשק הישראלי נפגשה שלשום בהרכב כמעט מלא באירוע הענקת האותות השנתי של חברת המידע העסקי דן אנד ברדסטריט ישראל (D&B), שנערך במוזיאון תל אביב. מנכ"לית קרן איפקס ישראל, זהבית כהן, שהגיעה יחד עם בעלה, המנכ"ל הטרי של דן אנד ברדסטריט חיים כהן, ניהלה שיחה ערה וממושכת באירוע עם מנהלת החטיבה העסקית בבנק לאומי, רקפת רוסק-עמינח, בנוגע לקשיים בעסקת תנובה. באחרונה התפרסם כי בין בנק לאומי לקרן איפקס התגלעו חילוקי דעות בנוגע לעסקה, אך למרות הקשיים הקפידו כהן ורוסק-עמינח לחייך למצלמות, ונראו מיודדות. יו"ר מליסרון, ליאורה עופר, שקיבלה באירוע את אות המנהל המוביל, הגיעה יחד עם אביה, יולי עופר, שהיה ישוב בכסא גלגלים. רבים מהנוכחים הגיעו אל עופר ודרשו בשלומו, בהם מנכ"ל לאומי גליה מאור, ומנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן. מיכאל שטראוס סיפר לנוכחים, שהחמיאו לו על מראהו, כי הסיבה לכך היא יוגורט חדש שהחל לאכול.

סעודת פרימיום

בסוף השבוע ערכו יולי עופר ושותפו בפרימיום, נמרוד רינות, ארוחה חגיגית בביתו של עופר בהרצליה לכבוד הגיעו לישראל של נשיא הבנק האירופאי לשיקום ופיתוח (EBRD), תומאס מירואו. בין הסועדים היו גם מנכ"ל בנק מזרחי טפחות אלי יונס, יו"ר פרימיום אנרגיה עמי סגיס, ויד ימינו של עופר, אשת העסקים מרגלית תשבי. מירואו, שהגיע לישראל כאורחו של נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, נפגש במהלך הביקור גם עם נשיא המדינה שמעון פרס ושר האוצר יובל שטייניץ.

הקוריאנים באים

לאחר שראשי קבוצת ישקר ביקרו בשבוע שעבר בקוריאה הדרומית, השבוע נערך בירושלים טקס לציון פתיחת לשכת המסחר החדשה ישראל-דרום קוריאה, בנוכחות משלחת של עשרה חברי פרלמנט קוריאנים, הנמצאים בביקור בישראל. באירוע נכחו, בין היתר, יו"ר הלשכה החדשה עו"ד עמיחי עורקבי, המכהן גם כקונסול הכבוד של קוריאה, שר המדע והטכנולוגיה פרופ' דניאל הרשקוביץ ואיש העסקים צבי מיתר.

ראש המשלחת הקוריאנית, חבר הפרלמנט לי ביונג-סוק, פתח את הערב כשאמר כי הוא מקווה שהלשכה החדשה תסייע בקידום הקשרים המסחריים והכלכליים בין שתי המדינות.

בכירי הפרסום, דג הזהב והנחש

ביום ראשון הוכרזו הזוכים בתחרות דג הזהב ה-17 באירוע שנערך במועדון הזאפה ברמת החי"ל. צוות השיפוט כלל 33 שופטים בראשות היו"ר, גדעון עמיחי, ולבאים נערכה הופעה של להקת הדג נחש.

את המקום הראשון קטפה מודעה עבור מותג המסטיקים הובה בובה מבית ריגלי, של משרד הפרסום גיתם BBDO. במקום השני זכתה מודעה עבור הוועד למלחמה באיידס של משרד הפרסום שלמור אבנון עמיחי Y&R, ולמקום השלישי הגיע משרד הפרסום אדלר חומסקי & ורשבסקי Grey עבור מודעה לצבר שואו. הסמנכ"ל המסחרי של קבוצת הארץ, אחיה פריד, אמר לאחר פרסום התוצאות כי הוא מחזיק אצבעות לזוכים, שיתמודדו בתחרות אריה הזהב בקאן, צרפת.

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ