כתב האישום נגד דש איפקס יימחק תמורת קנס של חצי מיליון שקל

בית ההשקעות ויו"ר החברה לשעבר יהושע צולר הואשמו בעבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך ובקבלת דבר במרמה. הפרקליטות: "מבחינת החברה מצויה העבירה על סקאלה קלה של חומרה". ההליך נגד צולר, שכפר באישומים נגדו, יימשך

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני מזרחי

>> פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הודיעה אתמול לבית משפט השלום בתל אביב כי הגיעה להסדר טיעון עם בית ההשקעות דש איפקס, שלפיו תשלם החברה עיצום (קנס) כספי של חצי מיליון שקל ותבצע שורה של תיקונים, ובתמורה יימחק כתב האישום נגדה.

בהודעה שהוגשה לבית המשפט נכתב: "הואיל ומן הראיות בתיק עולה תמונה לפיה הנאשמים ביצעו את העבירות למטרות רווח אישי להם או למקורביהם ואף הסתירו במפורש את מעשיהם מידיעת שאר האורגנים בחברה, ובהתחשב במכלול שיקולים רלוונטיים נוספים, הרי מבחינת החברה מצויה העבירה על סקאלה קלה של חומרה".

ההליך הפלילי נגד עובדי החברה לשעבר, היו"ר יהושע צולר, הדירקטור יהודה קרן וידידתו של צולר אסתר טנצר, יימשך, ובשלב זה הפרקליטות אינה מנהלת עמם מגעים להסדר. השלושה כפרו אתמול בביהמ"ש באישומים נגדם.

לפני כשנה הגישה פרקליטות מיסוי וכלכלה כתב אישום נגד צולר וקרן, בגין עבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך וקבלת דבר במרמה.

הפרשה החלה ביולי 2005, כש דש איפקס ביקשה לבצע הקצאת מניות פרטית לבעלי עניין בחברה. לשם כך נדרש בית ההשקעות למכור חלק ממניותיו לציבור, כדי שבידי הציבור יישארו לפחות 15% ממניות החברה. לפי כתב האישום, כרת צולר הסכם חשאי עם מכרתו טנצר כדי לעקוף את תקנון הבורסה. כך, פיזור המניות לציבור נעשה בפועל לבעלי עניין באמצעות אנשי קש כמו טנצר ואחרים, תוך הסתרת עובדה זו מהבורסה והצגת מידע מוטעה, שלפיו ההקצאה נעשתה לציבור ולא לבעלי עניין. בתוך חודשיים מכר צולר את המניות ברווח של 400 אלף שקל. בספטמבר 2010 תיקנה פרקליטות מיסוי וכלכלה את כתב האישום וצירפה אליו את בית ההשקעות עצמו.

בכתב האישום המתוקן נטען כי דש איפקס הפרה את חובת הדיווח בכך שלא דיווחה על אחזקותיהם של צולר וקרן במניות החברה. בנוסף הואשמה דש איפקס כי פירסמה מידע מוטעה, שממנו עלה כי מכירת המניות בוצעה לצד שאינו בעל עניין בחברה. בכתב האישום נטען עוד כי היות שמי שרכשו את המניות בפועל היו צולר וקרן, לא התקיים התנאי שדרשה הבורסה כדי לאשר את הקצאת המניות לבעלי השליטה - והאישור התקבל במרמה. בכתב האישום המתוקן הופיע אישום נוסף נגד צולר בנוגע לעבירות בשימוש במידע פנים.

בהודעת הפרקליטות לבית המשפט על ההסדר נכתב כי "התיק נגד החברה נסגר, בין השאר על רקע העובדה כי נעשו תיקונים להפרות ברמה הפרסונלית והארגונית על ידי החברה".

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

העבודה "נערה עצובה". שוויה כמיליון דולר

שמונה הורשעו בגניבת עבודה שצייר בנקסי בזירת הפיגוע בבטקלאן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ