מדד ת"א בנקים הוסיף 1.8% - ומשך את הבורסה מעלה לקראת סיום המסחר

מדדי התל בונד איבדו 0.5% בעקבות העלאת הריבית. גילעד אלטשולר: ההחלטה מביאה לירידה בציפיות האינפלציוניות ארוכות הטווח ולמעבר מאג"ח צמודות לאג"ח שקליות

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רם עוזרי

>> הבורסה בתל אביב רשמה אתמול עליות קלות לאחר יום מסחר הפכפך במיוחד. המדדים המובילים, שפתחו בירידות של עד 0.6%, נסחרו במהלך רוב יום המסחר בירידות קלות. לקראת סיום עברו המדדים לעליות וכך חתמו את המסחר. מניות הבנקים, שפתחו את יום המסחר בירידה של 0.5%, שינו כיוון בהמשך ובסיום רשם מדד ת"א בנק עלייה של 1.8%, תוך שהוא מושך מעלה את המדדים המובילים.

מדד ת"א 25 (מעו"ף) עלה ב-0.3% ל-1,351.28 נקודות, מדד ת"א 100 הוסיף 0.1% ל-1,202.53 נקודות ומדד ת"א נדל"ן 15 טיפס ב-0.8%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.72 מיליארד שקל. בניגוד לשוק המניות, שלא ניכרו בו השפעות של ממש עקב החלטתו של נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, להעלות את הריבית ב-0.5%, בשוק האג"ח נרשמו תזוזות חדות יחסית ובאג"ח הקונצרניות ירידות. כך, מדדי תל בונד 20, 40 ו-60 ירדו ב-0.5%.

"פישר סימן את האינפלציה בתור יעד ושלח אתמול סיגנל מאוד חזק לשוק", אמר גילעד אלטשולר, מנכ"ל בית ההשקעות אלטשולר שחם, בתגובה להחלטת הריבית של פישר. "זה מביא לירידה בציפיות האינפלציוניות ארוכות הטווח ולנדידה מאיגרות החוב הצמודות לאיגרות החוב השקליות", הוסיף אלטשולר.

דלק אנרגיה עלתה ב-2%. המניה נסחרה גם על רקע ההודעה כי יורם טורבוביץ', יו"ר החברה, צפוי לסיים את תפקידו ולעבור לשירות הציבורי. טורבוביץ', לשעבר ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מונה ליו"ר דלק אנרגיה באוקטובר 2009.

שבוע אחרי שבנק מזרחי טפחות פירסם את תוצאותיו הכספיות ל-2010 וזכה לשבחים מאנליסטים רבים בישראל, המגזין "גלובל פייננס" דירג את הבנק הישראלי ברשימת 25 הבנקים הטובים ביותר ב-2011 בשווקים המפותחים. מזרחי טפחות גם נבחר ל"בנק השנה בישראל" בפעם השלישית ברציפות. מזרחי טפחות עלתה ב-1.3%.

זמן קצר לאחר שנרכשה בידי קבוצת משקיעים בראשות המיליארדר הקנדי הרשי פרידמן, הודיעה שלשום בלילה חברת אזורים כי היא צפויה לרשום הפסד של 65 מיליון שקל בדו"חותיה הכספיים ל-2010 בגין ירידת ערך של קרקע שמחזיקה החברה ביוסטון. בנוסף, תציג החברה מחדש את דו"חותיה לשנים 2008 ו-2009, שבהם תרשום הפסד נוסף על הקרקע בסך כולל של 13 מיליון שקל. זאת לאחר שבשנים אלו נזקפו בטעות הוצאות שיווק ותקורות שלא בהתאם להוראות התקינה החשבונאית הבינלאומית. אזורים ירדה ב-2.4%.

סלקום נותרה ללא שינוי. חברת התקשורת הישראלית מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר נערכת לרכישתה של ספקית האינטרנט נטוויז'ן. החברה פירסמה שלשום דו"ח הצעת מדף לגיוס חוב ענק בהיקף כולל של 1.26 מיליארד שקל. הגיוס, שהתקיים אתמול, נעשה דרך הרחבה של שתי סדרות של איגרות חוב הנסחרות כיום בבורסה (סדרות ד' ו-ה'). נטוויז'ן עלתה ב-2.1%.

כתבות מומלצות

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

מחאה מחוץ לבית המשפט העליון בארה"ב, שלשום. גם למי שמסתכלים על ארה"ב מבחוץ, זוהי התפתחות קשה לעיכול

גם במדינה שמזוהה עם חירות, השמרנים יכולים להשיב את הגלגל לאחור

ג'ונתן, צב אלדברה שלפי ההערכות גילו בין 160 ל-190 שנה. איבד את חוש הריח וחוש הראייה

כולם חייבים להזדקן? אצל הצבים האלה, ייתכן שהתשובה היא לא

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

סלט "אורז" בר, קישואים ונענע

ליד המנה העיקרית, או במקומה: 16 סלטים עם אורז שהולכים טוב עם קיץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ