על אף בעיות הקליטה, מכירות הממירים עלו באחרונה ב-20%

הצלחה או כישלון?

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

>> רפורמת ה-DTT מבורכת: מדינת ישראל היתה חייבת לספק שירות טלוויזיה סביר ללקוחותיה שאינם מעוניינים לרכוש מנוי מ-HOT או מ-yes. ובכל זאת, שנה וחצי לאחר שיצאה לדרך, ערים רבות בישראל עדיין סובלות מבעיות קליטה.

אין עדיין מספרים מדויקים לגבי היענות הישראלים לחלופה למנוי לכבלים וללוויין. לפי טלרן, יבואנית ממירי Konka לישראל, נמכרו 100 ממירים בלבד ממותג זה. לפי הערכות, בסך הכל נמכרו בישראל יותר מ-150 אלף ממירים. אחת התופעות המפתיעות היא שגם מנויים בכבלים ובלוויין רכשו את הממיר - במקביל למנוי בכבלים או בלוויין. בתשקיף שפירסמה לאחרונה HOT היא טוענת כי עד כה ה-DTT לא הזיק בשלב זה לתוצאותיה הכספיות.

בשבועות האחרונים עלה קמפיין של הרשות השנייה לקראת סגירת מערך השידור הדיגיטלי, שהביא גם לעלייה בביקוש. "בשלושת חודשים האחרונים זה טירוף", אומר ניב יוסיפון, סמנכ"ל הסחר בגטר-טק, יבואנית מוצרי Innove לישראל. "להערכתי עיקר הבום יהיה אחרי כיבוי המערך ולכן נערכנו עם מלאי גדול. אנחנו רואים ביקוש גם מכל הרשתות הקמעוניות, אבל גם ממלונות והמגזר העסקי - גופים רוצים לחסוך את ההוצאה על הכבלים והלוויין".

מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה והאיש שחתום על הרפורמה הזו יותר מכל, מסכם את הרפורמה: "זו הצלחה כבירה. עד כה נמכרו 180-200 אלף ממירים ומאז הקמפיין יש עלייה של 20% במכירות. נתנו לציבור חלופה איכותית שמשפרת את יכולת הבחירה מול HOT ו-yes. ציוד הקצה (ממירים) כיום טוב והמחירים שלהם ירדו משמעותית.

"ההוכחה להצלחה היא החלטת הממשלה להרחיב את המערך ל-18 ערוצים. יש עדיין איים קטנים של בעיות קליטה, כמו בכל רשת תקשורת, אבל זה ייפתר. הקמנו את הפרויקט בלוח זמנים חסר תקדים, וגם מבחינת עלותו הוא עלה 60 מיליון שקל - כ-50% פחות ממה שהקצה האוצר".

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ