שופטי אולמרט דחו בקשת התביעה להכריז על עו"ד מסר עד עוין

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

בתום יום דיונים דרמטי בבית המשפט המחוזי בירושלים, דחו אתמול שופטי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט את בקשת הפרקליטות להכריז על עו"ד אורי מסר, חברו ושותפו של אולמרט, עד עוין. נציג התביעה בדיון, עו"ד אורי קורב, האשים את מסר ששיקר על דוכן העדים כדי להגן על אולמרט. השופטים דחו את הבקשתו של קורב, "בשלב זה".

את הבקשה להכריז על מסר עד עוין העלה קורב לאחר שסנגורי אולמרט ושולה זקן סיימו לחקור את מסר. לדברי קורב, נתגלעו סתירות מהותיות בין חקירות מסר במשטרה, עדותו הראשית במשפט והחקירה הנגדית בידי הסנגורים. "זה לא רק סתירות, זה שקרים", נימק קורב.

ראשית, ציין קורב את סירוב מסר לבוא לראיון רענון זיכרון בפרקליטות, לפני עדותו. קורב הצביע בהמשך גם על סתירות בעניינים מהותיים. למשל, בדברי מסר על הכסף ששמר בשביל אולמרט בכספת במשרדו. "גם במשטרה וגם כאן, בחקירה הראשית, הוא סיפר על מספר מקרים בהם נתן כסף לאולמרט. לפתע, בנגדית, אומר העד: זה לא זיכרון שלי, זו השערה. לעניין מקום החזקת הכסף הוא אמר בבית המשפט, כפי שאמר במשטרה, ששוחח עם זקן על כך שהכסף נמצא בכספת. בחקירה הנגדית העניין הזה נמוג ונעלם".

סנגורי אולמרט דחו בתוקף את בקשת קורב להכריז על מסר עד עוין וטענו שבכל פעם שעד תביעה לא נענה לצורכי התביעה היא ממהרת לבקש להכריז עליו עד עוין.

השופטים דחו את בקשת הפרקליטות והדגישו שאין מקום להכרזה על מסר כעד עוין, שכן הוא טרם עומת על דוכן העדים עם הסתירות שהעלה קורב. ביום חמישי ייחקר מסר שוב על ידי קורב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ