פייסבוק הסירה קבוצה שקראה לאינתיפאדה שלישית נגד ישראל

ספי קרופסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספי קרופסקי

פייסבוק הסירה אתמול מהאתר את קבוצת האינטרנט שקראה לבצע אינתיפאדה שלישית נגד ישראל. מכיוון שבאחרונה הבהירו קברינטי הרשת החברתית כי אין בכוונתם למחוק את הקבוצה, לא ברור אם הסרתה בוצעה בשל שינוי במדיניות או בעקבות תלונות מצד הגולשים שהביאו למחיקה אוטומטית.

הקבוצה, שמנתה מעל 300 אלף חברים, קראה להתחיל באינתיפאדה שלישית נגד ישראל ואף נקבה בתאריך יעד - ה-15 במאי - להתחיל בו את המרי האזרחי. קיר הקבוצה היה גדוש באמירות פרובוקטיביות ובחלקן מסיתות נגד ישראל, והדבר עורר את זעמם של רבים בארץ ובעולם.

שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין אף שלח מכתב למייסד האתר, מארק צוקרברג, ובו דרש להסיר את הקבוצה מהרשת החברתית. "כמייסד ומנכ"ל פייסבוק אתה בוודאי יודע שלאתר יש פוטנציאל גדול לשלהב את ההמונים עבור מטרות טובות, אך פוטנציאל כזה יכול גם לגרום נזק עצום", כתב השר לצוקרברג. במקביל לפנייתו של השר, קבוצות רבות קמו במטרה להסיר את הקבוצה. ואולם הרשת החברתית סירבה לקבל את הפנייה למחוק את הקבוצה בנימוק שאין בכוונתה למנוע את חופש הביטוי.

אדלשטיין אמר אתמול לאחר שנודע על סגירת הקבוצה כי "נוכחנו כי בימים האחרונים כי פייסבוק הפעילה בקרה על העמוד והסירה חלק מהתכנים. החדשות על כך כי העמוד הוסר מעידות כי בהתאם לרוח מכתבי כי גם ראשי פייסבוק הבינו שהעמוד מהווה ניצול בוטה של חופש הביטוי".

ואולם, זמן קצר לאחר סגירת הקבוצה, נוצרה קבוצה דומה עם אותן תמונות שהוצמדו לזו שהוסרה מהרשת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ