במודיעין מחכים להכרעה, בעוטף נתב"ג ממתינים לפיצוי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פסיקת בג"ץ מאתמול בענין איסור המראות הלילה מנתב"ג היא רק אחת מסדרה של עתירות שהוגשו ועדיין עומדות בפני הכרעתו של בית המשפט בענייני תעופה סביב השדה.

ב-21 ביולי 2010 עתרו תושבי מודיעין-רעות-מכבים לבג"ץ נגד נתיב נחיתות הלילה. הנתיב עובר בגובה נמוך מאוד מעל בתיהם, כחלק מנתיבי הטיסה שנקבעו, במסגרת פרויקט שיפוץ המסלולים בנתב"ג.

תושבי האזור ביקשו למנוע הנמכות מטוסים חריגות לאחד המסלולים בנתב"ג אשר מצויד במכשור עזר מיוחד לניווט מטוסים (LDA). בנושא זה הוציא בג"ץ צו על תנאי, לפיו על פרקליטות המדינה להשיב מדוע לא תעודכן תוכנית המתאר הארצית; מדוע לא ייאסר השימוש בנתיב הטיסה בלילה; ומדוע לא יבוטל נתיב הטיסה שעובר מעל היישובים. המשך הדיון בעתירה זו נקבע ל-6 ביוני 2011.

בעתירה אחרת הטיל אשתקד בית המשפט המחוזי על רשות שדות התעופה (רש"ת) לפצות את התושבים מכ-30 יישובים באזור עוטף נתב"ג בכ-5 מיליארד שקל, עקב ירידת ערך דירותיהם בגלל פרויקט נתב"ג 2000. בית המשפט התיר לרשויות המדינה לערער על פסיקה זו לפני בית המשפט העליון. כתב הערעור טרם הוגש.

בעתירה נוספת פסק בורר בשנה שעברה כי בתי תושבים במושב בני עטרות, הסמוך לנתב"ג, ימוגנו על ידי רש"ת מפני רעש מטוסים אשר נוחתים מעל יישובם. פסיקת הבורר קיבלה תוקף של החלטת בית משפט. כאן התהליך נמצא בעיצומו ובשלב של מפרטים אצל קבלנים. קיימת מגבלה של זמן ולפיה לא ניתן יהיה לפתוח מחדש את אחד המסלולים אשר נמצא בשלב שיפוץ בנתב"ג - כחלק מפרויקט שדרוג המסלולים שנועד להעלות את רמת בטיחות הטיסה - עד שלא תושלם מלאכת מיגון הבתים ביישוב בני עטרות.

כתבות מומלצות

סרינה וויליאמס מתאמנת על הדשא במגרש המרכזי, לקראת טורניר ווימבלדון

אחרי שנה בלי טניס ומאמן, סרינה מתכוננת לקאמבק. או לפרישה

אלברט אסקולה ואסי אסקולה ב"אין עוד אהבה כזאת"

יש רק אירוע אחד ברזומה של אסי עזר שלא התנהל מול המצלמה

MADE BY MAC 

12.04.2004

ביטחון המדינה לפני הכל. זו בדיוק הליבה של תרבות האונס

הפריטים המוצעים למכירה. הוצגו בבית החוקרת מאז הניסוי

נאס"א מנסה להשיב לידיה אבק ירח ושלושה תיקנים מתים

אילה חסון ואור הלר במהדורת חדשות 13. התקציב נחתך בעשרות מיליונים

שורת עזיבות ורייטינג צונח: למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ