מזל מועלם

בניגוד לעמדת הממשלה ובתיאום לא שגרתי עם קדימה, פועלת ש"ס לאישור חוק המשכנתאות, שנועד לאפשר לזוגות צעירים רכישת דירה ראשונה באזורי עדיפות לאומית באמצעות מענק. החוק היה אמור לעלות אתמול לקריאה ראשונה לפני היציאה לפגרה, אך בש"ס החליטו לדחות את הבאתו להצבעה, ובכך נחסכה המבוכה מהממשלה. אך בש"ס מבהירים שהדחיה נבעה משיקולים טכניים ובכוונתם לעלות את החוק להצבעה בשבוע הראשון לאחר הפגרה ולהערכתם החוק יאושר ברוב משמעותי, שכן הוא יזכה לתמיכת קדימה ומפלגות נוספות באופוזיציה כמו העבודה ואף המפלגות הערביות.

את התיאום בין המפלגות הובילו שר השיכון אריאל אטיאס (ש"ס) ויו"ר סיעת קדימה דליה איציק. בנוןסף היתה מעורבת במהלכים יו"ר קדימה ח"כ ציפי לבני. הציר שנוצר בין ש"ס לקדימה מטריד את ראש הממשלה וסביבתו ובש"ס מעריכים כי נתניהו, למרות המבוכה שעשוייה להיגרם לו, לא ימהר להוביל למשבר בעיקר בסוגייה שנוגעת לזוגות צעירים.

על פי הצעת החוק, זוג צעיר שירצה לקנות דירה ראשונה בבניה רוויה באיזור עדיפות לאומית א', יזכה לקבל הלוואה של 140 אלף שקל ממשרד השיכון, אותה יחזיר בתשלום של 800 שקל בחודש, שיועברו אליו ממשרד השיכון. בכך יקבל את הסכום כמענק אם יעמוד בתנאי העיסקה.

כתבות מומלצות

טרייסי מילר ובעלה טוד בביתם בפיטסבורג, החודש

"להכריח מישהי להשלים היריון ולראות את התינוק שלה מת - זו אכזריות"

ערן זהבי במדי מכבי תל אביב. הוא חוזר

"הלב לא נתן לי לבחור משהו אחר": ערן זהבי חתם במכבי תל אביב

"ג'ניפר לופז: מחצית". חזקה, חרוצה, לא פראיירית

הסרט על חייה של ג'ניפר לופז עושה תיקון לשנים של יחס מבטל כלפיה

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

כשחייה התרסקו, הציעו לה עבודה לא נחשקת, והיא מצאה בה יעוד

Grandmaster Flash The Message

אחד השירים המשפיעים בתולדות המוזיקה חוגג 40, והוא נוקב מתמיד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ