הילד שטען כי פלסטינים פגעו בו מינית: "בדיתי את הסיפור"

ארבעת החשודים בהתעללות, שנעצרו שלשום במרכז הארץ, שוחררו ויוחזרו לבתיהם בגדה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

פחות מיממה לאחר מעצרם של ארבעה פלסטינים, בחשד ביצוע עבירות מין חמורות בילד בן 11 במרכז הארץ, הודיעה אתמול המשטרה שהעצורים שוחררו לבתיהם. לדברי המשטרה, הילד, 11, שנחקר אתמול בבוקר שוב על ידי חוקרת ילדים, סיפר לה שבדה את הסיפור.

שלשום נעצרו ארבעה פלסטינים, תושבי אזור שכם, לאחר שהילד סיפר לחוקרי הילדים של משרד הרווחה שעבר מסכת עינויים והתעללויות מיניות בחודשיים האחרונים על ידי ארבעת העצורים, שעבדו באזור מרכז הארץ. חוקרי המשטרה במרחב דן, שחקרו את הארבעה, העבירו מידע לחוקרי הילדים ולפיו הם מכחישים בכל תוקף שעשו בילד מעשה מיני כלשהו או שתקפו אותו.

הנער נחקר אתמול פעם נוספת ובדבריו נמצאו סתירות רבות. החוקרת הראשית יצרה קשר עם חוקרי המשטרה ואמרה שהוא נשבר בחקירה והודה שהמציא את הסיפור. החוקרת סירבה לעשות מסדר זיהוי לארבעת העצורים, בטענה שאמינותו של הקטין אינה מאפשרת זאת. אתמול שוחררו הארבעה. הם יועברו לאזור מגוריהם בגדה.

בחקירתו אתמול הילד תיאר את אחד התוקפים כבעל שיער ג'ינג'י, בשונה מחקירתו הקודמת. עוד אמר שהוא עשה את הסימן על ידו, בכוויות לטענתו, ולא הארבעה, כפי שטען קודם לכן. בדירה הארבעה נמצאו תחתונים שרופים ותחילה טען הנער שהם שרפו אותם, אולם אתמול טען שהוא שרף אותם.

במשטרה הגדירו שלשום את המקרה כאחד הקשים שנתקלו בהם בשנים האחרונות, ואף כינו את העצורים "חבורה מ'התפוז המכני'". אתמול אמרו במשטרה שהעובדה שלא חקרו את הילד מנעה מהם להעריך את מידת האמינות של עדותו, ושהרושם שקיבלו מחוקרת הילדים הוא שהילד מסר גרסה אמינה.

ארבעת העצורים טענו, מהרגע הראשון, שהם אינם מכירים את הילד. כל הארבעה מסרו, כל אחד בנפרד, גרסה שהיתה זהה. חלקם אמרו בבית המשפט שהם מוכנים לעבור בדיקת פוליגרף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ