שאלות קנטרניות | למה נשים אוהבות יהלומים?

עדיף קודם לברר למה העולם עוד לא הפנים שגברים אוהבים יהלומים לא פחות

דפנה לוסטיג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דפנה לוסטיג

כשליהיא גרינר מ"האח הגדול" הסירה מעל הקמיצה את טבעת האירוסים שהעניק לה מי שהיה מיועד להיות בעלה, היא יצרה מהומה. למרות שהיא עצמה העידה שאיבדה את המחויבות והנאמנות אליו עוד בטרם נכנסה לתחרות, היא הבינה שהציבור דורש ממנה מחווה גדולה, שתחצוץ בין זהותה המחויבת למשוחררת. ההתלבטות לא היתה ארוכה: הטבעת נפלה.

כשהיהלום הלך, הכל התאפשר. ליהיא פרחה. העולם מלא בנשים שוויתרו על טבעת היהלום לטובת חירות נפשית, אבל היהלומים, האבנים המבוקשות בעולם, לא נותרו מיותמים. הם נתפסו על ידי עדר של טווסים נלהבים ותחרותיים, שמבקשים לנכס לעצמם את היוקרה והאלגנטיות, וכמובן גם את הצהרת ההון, הנלווית לענידת יהלומים. את הדיון בגבריות הם השאירו לעיתונאי האופנה - נראה מי הגבר שיעז להגיד לכוכב ההיפ-הופ ליל וויין, שהחליף את כל שיניו בשורת יהלומים, שרק נשים אוהבות יהלומים.

מלכים ועריצים, שקנו וענדו יהלומים תמיד, נחשבו במשך שנים לאקסצנטרים, אבל היום הם מתחרים על רכישת האבנים הטובות עם המלכים המודרניים של תרבות המערב, ג'יי-זי ודיוויד בקהאם. ומאחר שענידת יהלומים תעורר תמיד את השאלה "למי יש יותר גדול", הרי שרק מתבקש שיהלומים יהפכו למוצר החביב על גברים ומזוהה איתם כל כך. כך שפחות מעניין לשאול למה נשים אוהבות יהלומים; עדיף לברר למה העולם עוד לא הפנים שגברים אוהבים יהלומים לא פחות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ