הנשיא מאוהב

שי גולדן
שי גולדן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שי גולדן
שי גולדן

נדמה שגם בימים בהם היה הדימוי הציבורי שלו בשפל, בתקופה בה היה המורל שלו נמוך והמיקום שלו במדרג הלוזרים גבוה, היה מקובל על הכל ששמעון - שימון - פרס הוא גבר של נשים. ודייק: גבר שנשים אוהבות. ודייק בריבוע: גבר שאוהב נשים והן אוהבות אותו בחזרה בתמורה.

אפשר שהריחוק המוקפד שכפתה על עצמה סוניה פרס (גל) מעין הציבור, התנזרותה מעין המצלמה והחלל שנוצר כתוצאה מכך, הם שיצרו את מציאות מילוי הפערים שהתמונות שלפנינו מספרות: שמעון פרס, מוקף בנשים - נשים יפות לרוב - ולצדו נעדרת ה-אישה ה-אחת שצריך כל גבר שתהיה לצדו - אשת חיקו. ובאין אשת איש שתאחז בזרועו, שתסמן טריטוריה תוך הקפדה על ניואנסים רכושניים (עיין ערך: לפיתת החנק של שרה בידו של ראש הממשלה, נתניהו) נותר חלל למלא, חלל שנשים אחרות ששות לאכלס. אחרי הכל, שמעון פרס הוא גבר של נשים וגו'.

הביטו, למשל, בתמונה של נשיא המדינה חנוט בחליפת פינגווין, לצדו רעיית הנשיא הצרפתי, קרלה ברוני. דוגמנית העל לשעבר ניצבת לצדו בשמלת ערב סגולה, יפה וזוהרת כדרכה, אבל, בעיקר - נינוחה. היא נינוחה מכיוון שהגבר שלצדה גורם לה להרגיש בנוח. היא חשה במקומה, טבעית, זוהרת ויפה ומוארת, מכיוון שהגבר שלצדה יודע את סוד ההליכות עם נשים - ג'נטלמן הוא מי שמאפשר לאשה לצדו להיות ליידי. והחוכמה הזאת אינה שלי, היא של הצדקת, אליזבת טיילור, גבירה שאילפה כמה זכרים בחייה.

תנו דעתכם גם לחיבוק בין שרון סטון לפרס. לשמאלו של פרס יושב מיכאיל גורבצ'וב, גוי נשוא פנים ומהולל לא פחות מהדיפלומט הישראלי האגדי, מר פרס. ועדיין, ידה הימנית של שרון סטון - האלילה ההוליוודית - מונחת על כתפו של הנשיא ורק קצות אצבעותיה נוגעות רכות בכתפו של המזכיר הכללי של המפלגה הקומוניסטית לשעבר. היא צוחקת צחוק גדול ורחב שיניים - גם כאן: נינוח מאוד - וכל זאת כשידו השמאלית של חתן פרס נובל לשלום מונחת על מותניה. בעידן בו מחמאה, ולו מרומזת לאשה - קל וחומר, מגע בעל אופי פלרטטני - נחשבת למסוכנת, פרס אוחז במותניה של האשה הנחשקת, מחייך בטבעיות ובהנאה, ויודע כי אפילו ארגון הנשים הנוקשה ביותר לא ייצא חוצץ כנגד האחיזה הזאת. ב-2007, בוועידת ה-G8 נעמד נשיא ארה"ב דאז, ג'ורג' בוש השני, מעל עורפה של אנגלה מרקל, קאנצלרית גרמניה, ועיסה את כתפיה. מי שזוכר את הרגע המביך ההוא, זוכר את מכת החשמל שאחזה בגווה של מרקל כשידיו של הבוקר אחזו בעורפה. זוכר גם, בוודאי, את השערורייה שהפך הרגע הזה להיות - עדות לאי כשירותו של בוש במשחק הדיפלומטי. צריך שיהיה גבר אנין מאוד, דק אבחנה מאוד ובעל שליטה מופלגת במניירות שלו כדי שיהיה מוסכם על נשים כג'נטלמן מושלם ולא כחרמן זקן ששולח ידיים. ובעניין זה, מוסכם על הכל, פרס הוא אחד המאסטרים הגדולים של ימינו.

הציצו גם בתמונה של מר פרס אוחז בכתפיה של שרה נתניהו - אשה שאינה מרבה לצאת בציבור כשאינה מולחמת לזרועו של בעלה - ומקרב את לחייה לנשיקת דוד טוב. ראו כמה רכות מבע פניה של האשה מתוחת ההבעה הזאת. ראו כמה היא נינוחה. אין זאת כי התערובת של הדיפלומט המושלם, הג'נטלמן הוותיק, הסבא טוב הלב והדוד הבלתי מזיק - נמזגים לדמותו של גבר שנשים אוהבות לאהוב, מכיוון שהוא יודע לאהוב אותן בחזרה. וכיצד הוא אוהב אותן בחזרה? בדרך בה יש לאהוב נשים - מתוך שמירה מושלמת על כבודן, מתוך הקפדה מתמדת על השתאות ממעלותיהן, ומתוך הערצה עדינה הגורמת לאשה לנטות חיבה לגבר, לאות הערכה ותודה על הדרך בה הוא הופך אותה לליידי. וזהו סודו של פרס עם נשים - הוא גורם להן להרגיש מלכות. ואין עניין זה פשוט כלל ועיקר, במיוחד כשנוגע העניין למלכות אמיתיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ