לבני לנתניהו: "ישראל בהנהגתך חלשה, סופגת, מיואשת"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, שנאמה בכנסת לאחר נאומו בנימין נתניהו, תקפה אותו על היעדר מדיניות. "ראש הממשלה נוסע לארה"ב ללא חזון וללא תוכנית פעולה", אמרה. "ישראל בראשותך חלשה, סופגת, מיואשת. בעומק לבך אתה יודע מה לעשות. אני לא יודעת מה יותר גרוע - אם אתה יודע מה לעשות אבל חושש משיקולים פוליטיים או אישיים, או שאתה פשוט לא יודע מה לעשות".

לדברי לבני "מי שתופס את הסיכון בממדים שואתיים חייב לקבל אחריות. הממשלה שלך לא עומדת בתקן הזה. תפקיד מנהיגות הוא ליזום והממשלה הזאת נכשלת כישלון מהדהד. לא מספיק לדבר". לבני הוסיפה כי "הרצל הבין שהוא צריך את תמיכת העולם במדינה היהודית - אותה התמיכה שאתה שוחק. הסברה אינה תחליף למדיניות. ציונות מדינית היא למצוא פתרון לבעיה ולמצוא שותפים לפתרון".

לבני הדגישה כי אין בכוונה להצטרף לממשלת נתניהו ואמרה כי "יש תקווה, גם אם התקווה לא מיוצגת על ידי ההנהגה הזאת. אני אמשיך להגן על כך שהגושים יהיו חלק מישראל, שירושלים תישאר בירה, אך עדיין ניתן לשנות - ספטמבר עדיין לא כאן, ההסכם הפלסטיני הרע עדיין לא מומש". היא הזהירה כי למרות ש"השרים שלך אומרים שממילא יש רוב להחלטה על הקמת מדינה פלסטינית ואין מה לעשות, הרוב הזה קיים מזמן, אבל יש רק ספטמבר אחד, שבו הפלסטינים החליטו לנצל אותו. טועה מי שאומר שהפלסטינים נוקטים צעד חד צדדי. אם תהיה הצהרה כזו באו"ם, ישתמע מכך שגם הפלסטינים וגם העולם נגד ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ